• Zemunci porazili goste iz Zrenjanina u 22. kolu Druge lige Srbije

KK Zemun Fitofarmacija – KK Proleter Naftagas 87:69 (19:19, 18:18, 31:22, 19:10)   Košarkaši zrenjaninskog KK Proleter Naftagas poraženi su u subotu, 14. marta, na gostovanju u Zemunu, od ekipe KK Zemun Fitofarmacija, rezultatom 87:69. Utakmica je odigrana u okviru 22. kola Druge lige Srbije.   Prve dve četvrtine meča bile su u potpunosti izjednačene. […]

Zemunci porazili goste iz Zrenjanina u 22. kolu Druge lige Srbije

KK Zemun Fitofarmacija – KK Proleter Naftagas 87:69 (19:19, 18:18, 31:22, 19:10)

Košarkaši zrenjaninskog KK Proleter Naftagas poraženi su u subotu, 14. marta, na gostovanju u Zemunu, od ekipe KK Zemun Fitofarmacija, rezultatom 87:69. Utakmica je odigrana u okviru 22. kola Druge lige Srbije.

Prve dve četvrtine meča bile su u potpunosti izjednačene. Međutim, odlična igra Zemunaca, u poslednja dva minuta trećeg perioda, omogućila im je da se rezultatski odlepe, te steknu prvu dvocifrenu prednost (semafor 66:56). Pokušali su izabranici Stefana Atanackovića da se u poslednjoj deonici rezultatski vrate u meč, u jednom momentu stigli su do minus pet (semafor 70:65), ali veoma loša igra u poslednjih pet minuta meča, uz sedamnaest primljenih i samo četiri data poena, koštala je Zrenjanince da na ovom meču pretrpe ubedljiv poraz.

Najefikasniji u redovima KK Proleter ponovo je bio Milan Munižaba, koji je zabeležio 25 poena.

U narednom kolu, zrenjaninski crveno-beli će na parketu Kristalne dvorane dočekati KK Spartak iz Subotice.