• Srpske rukometašice ostvarile ubedljivu pobedu protiv Turske (Foto)

Rukometašice Srbije uspešno su započele svoj put ka Evropskom prvenstvu. Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras, u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, selekciju Turske rezultatom 36:27 (21:13).   Već u uvodnim minutima utakmice razigrani podmlađeni sastav reprezentacije je pokazao da ne očekuje ništa manje od pobede na domaćem terenu.   PROČITAJTE JOŠ: Veliki uspeh pionirki […]

Srpske rukometašice ostvarile ubedljivu pobedu protiv Turske (Foto)

Rukometašice Srbije uspešno su započele svoj put ka Evropskom prvenstvu. Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras, u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, selekciju Turske rezultatom 36:27 (21:13).

Već u uvodnim minutima utakmice razigrani podmlađeni sastav reprezentacije je pokazao da ne očekuje ništa manje od pobede na domaćem terenu.

Razigrale su se naše rukometašice i stekle osetnu prednost, a do odlaska na odmor rezultat je glasio 21:13.

Ubedljiva je Srbija bila i tokom čitavog toka drugog poluvremena i izabranice Uroša Bregara su napravile važan prvi korak ka obezbeđivanju plasmana na Evropsko prvenstvo.

rukomet srbija - turska

Najefikasnija u srpskom timu bila je Jovana Stoiljković sa šest golova, Željka Nikolić i Marina Dmitrović su postigle po pet, a Anđela Janjušević i Marija Petrović po četiri.

Ovo je bila prva od dve utakmice kvalifikacija za EHF EURO 2022 koje su na programu ove nedelje.

Naša selekcija će 10. oktobra odmeriti snage sa Islandom u Hafnarfjorduru. Početkom marta naredne godine sledi dvomeč sa Švedskom, dok će se krajem aprila odigrati revanš susreti protiv Turske i Islanda.

Evropsko prvenstvo će se od 4. do 22. novembra 2022. godine igrati u Sloveniji, Severnoj Makedoniji i Crnoj Gori.