Sport Vesti Zrenjanin

Radnički grabi ka trofeju: Penal serijom do finala Kupa Vojvodine

fk radnički osvojio kup fsp zrenjanin

Fudbaleri zrenjaninskog Radničkog finalisti su Kupa Vojvodine!

Plasman u odlučujuću utakmicu ovog prestižnog takmičenja Zrenjaninci su izborili nakon odličnog meča i boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv ekipe Mladosti u Omoljici.

Posle regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, tako da je penal lutrija odlučila koji tim će izboriti plasman u finale Kupa.

Junak penal serije bio je čuvar mreže zrenjaninskih crveno-crnih Nemanja Radović. On je uspeo da zaustavi tri šuta domaće ekipe sa bele tačke.

Treba napomenuti da je u regularnom delu meča Radnički poveo sa 0:1 golom Nikole Kozlovačkog u 8. minutu. Ekipa Mladosti je izjednačila u 60. minutu susreta.

U finalnom duelu, Radnički će se sastati sa ekipom Jedinstva iz Rumenke, koja je u drugom polufinalnom meču savladala FK Feniks 1995 iz Apatina rezultatom 2:1.