Sport Vesti Zrenjanin

Pionirska liga: Sporto 023 slavio u gradskom derbiju (Foto)

fk proleter 2006 - fk sporto 023
Foto: Zoran Bogaroški

FK Proleter 2006FK Sporto 023 1:4 (poluvreme 0:4)

 

Treće kolo Pionirske lige Vojvodine „Istok“ u fudbalu donelo nam je u subotu zrenjaninski gradski derbi. Na pomoćnom terenu stadiona kraj Karađorđevog parka snage su odmerili Proleter i Sporto 023.

 

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo gostujućoj ekipi. Mnogo organizovanija igra, uigrane akcije gostiju sa jedne i greške odbrane i golmana crveno-belih sa druge strane, doprinele su da ekipa Sporto 023 na poluvreme ode sa ubedljivih 0:4.

 

 

Uspeli su pioniri Proletera u drugih čertdeset pet minuta da u jednom navratu zatresu mrežu ekipe koju sa klupe predvodi Danilo Bjelica, te je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka krajnji rezultat glasio 1:4.

 

PROČITAJTE JOŠ: Prvenstvo Srbije: Tri medalje za Zrenjaninke drugog takmičarskog dana

 

U narednom kolu, pionire Proletera očekuje teško gostovanje protiv lidera na tabeli, ekipe OFK Vršac, dok je Sporto 023 slobodan.

 

Tekst i foto: Zoran Bogaroški

 

 

Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

 

Podeli članak