• Pet medalja za atletičare Proletera na dvoranskom prvenstvu Srbije

Za vikend je u Beogradu održano dvoransko prvenstvo Srbije u atletici za starije i mlađe pionirke i pionire. Takmičari Atletskog kluba Proleter iz Zrenjanina osvojili su ukupno pet medalja, tri zlatne i dve bronzane.   Na prvenstvu za starije pionirke i pionire, Milica Trbojević je osvojila bronzanu medalju u trci na 300 metara.   PROČITAJTE […]

Pet medalja za atletičare Proletera na dvoranskom prvenstvu Srbije

Za vikend je u Beogradu održano dvoransko prvenstvo Srbije u atletici za starije i mlađe pionirke i pionire. Takmičari Atletskog kluba Proleter iz Zrenjanina osvojili su ukupno pet medalja, tri zlatne i dve bronzane.

Na prvenstvu za starije pionirke i pionire, Milica Trbojević je osvojila bronzanu medalju u trci na 300 metara.

U mlađoj kategoriji, atletičari Proletera su bili izuzetno uspešni.

Teodora Antonić osvojila je zlato u trci na 200 metara, a trčala je i finalnu trku na 60 metara. Aleksa Bajin je osvojio zlatnu medalju u trci na 60 metara prepone.

Ognjen Popov je osvojio zlatnu medalju u trci na 800 metara.

U bacanju kugle, atletičar Proletera Ivan Bajin osvojio je bronzanu medalju.

dvoransko prvenstvo u atletici

Petra Dimitrijević je u skoku u vis osvojila četvrto mesto i postigla lični rekord od 142 centimetra. Medalja joj je zamalo izmakla, jer je imala rezulatat kao srebrna u toj disciplini, ali je presudio broj skokova.

– Sve čestitke takmičarima i naravno osvajačima medalja. Ovo je prvo državno prvenstvo u ovoj godini. Ako se po jutru dan poznaje, mogla bi ovo biti odlična godina za klub – kaže za portal zrenjaninski.com Mladen Grujić, trener u AK Proleter.