• Goran Perlić osvojio vicešampionsku titulu na Svetskom kupu u stonom tenisu

Član stonoteniskog kluba osoba sa invaliditetom K2 iz Zrenjanina i reprezentativac Srbije Goran Perlić osvojio je drugo mesto i vicešampionsku titulu na Svetskom kupu u stonom tenisu, koji je održan u Laškom, u Sloveniji.   U pitanju je najjači i najveći turnir za osobe sa invaliditetom, u rangu svetskog prvenstva. Na kupu je nastupilo 26 […]

Goran Perlić osvojio vicešampionsku titulu na Svetskom kupu u stonom tenisu

Član stonoteniskog kluba osoba sa invaliditetom K2 iz Zrenjanina i reprezentativac Srbije Goran Perlić osvojio je drugo mesto i vicešampionsku titulu na Svetskom kupu u stonom tenisu, koji je održan u Laškom, u Sloveniji.

U pitanju je najjači i najveći turnir za osobe sa invaliditetom, u rangu svetskog prvenstva. Na kupu je nastupilo 26 takmičara.

Nizao je Goran pobedu za pobedom. U dramatičnom meču za ulazak u polufinale pobedio je takmičara iz Slovačke Jana Riaposa rezultatom 3:2.

U polufinalu je bilo još neizvesnije, ali je Goran Perlić odličnom igrom savladao protivnika iz Južne Koreje Soo Yung Chea rezultatom 3:2.

U finalu, Poljak Rafal Czuper, inače prvi na svetskoj rang listi, bio je bolji od Perlića i slavio je rezultatom 3:1.