• Aleksa Bajin postavio najbolji rezultat u trci na 60 metara sa preponama

Takmičar Atletskog kluba Proleter iz Zrenjanina Aleksa Bajin postavio je najbolji rezultat u Srbiji u trci na 60 metara sa preponama.   Ovaj dvanaestogodišnjak je na međunarodnom novogodišnjem mitingu Crvene zvezde istrčao trku u vremenu 9,26 i osvojio prvo mesto u ovoj disciplini, u kategoriji mlađih pionira.   PROČITAJTE JOŠ: Miloš Ranđelović na golu pobedničke […]

Aleksa Bajin postavio najbolji rezultat u trci na 60 metara sa preponama

Takmičar Atletskog kluba Proleter iz Zrenjanina Aleksa Bajin postavio je najbolji rezultat u Srbiji u trci na 60 metara sa preponama.

Ovaj dvanaestogodišnjak je na međunarodnom novogodišnjem mitingu Crvene zvezde istrčao trku u vremenu 9,26 i osvojio prvo mesto u ovoj disciplini, u kategoriji mlađih pionira.

Prvo mesto u kategoriji mlađih pionira osvojio je i Ognjen Popov u trci na 800 metara.

novogodišnji atletski miting

Atletičarka Jovana Gladić u seniorskoj konkurenciji osvojila je drugo mesto na 1000 metara.

Andrej Radivojkov osvojio je dve medalje – bronzanu u trci na 60 metara prepone kod mlađih pionira i bronzanu na 200 metara.

Luna Antić bila je treća u trci na 800 metara. Treće mesto osvojila je i Teodora Antonić u trci na 200 metara.

Zapažen rezultat ostvarila je Tea Mašić, koja je u bacanju kugle postigla svoj lični rekord – 11,4 metara.

– Za atletičare Proletera ovo je vrlo lep završetak godine u kojoj je bilo puno medalja, rekorda, takmičenja i druženja – rekao je za portal zrenjaninski.com Mladen Grujić, trener u AK Proleter.