Kultura Vesti Zrenjanin

Festival „Slobodan Bursać“ okupiće 28 horova iz zemlje i inostranstva

horski festival slobodan bursać

Horski festival „Slobodan Bursać“, šesti po redu, ove godine će biti održan od 31. maja do 2. juna u zrenjaninskom Kulturnom centru.

 

Na festivalu će nastupiti 28 horova, od kojih nekoliko gostujućih, između ostalog i dva iz inostranstva – Severne Makedonije i Slovenije.

 

– Zrenjanin je definitivno grad horova. Kada kažem da imamo 26 aktivnih horova u gradu, mnogi me gledaju u čudu – kaže Vladimir Stojković, direktor festivala. – Ove godine u program smo uveli alternativno horsko stvaralaštvo. Stoga preporučujem publici da posluša hor „Naša pjesma“, poznat po repertoaru na kom su revolucionarne, partizanske pesme. Tu je i hor Slavista iz Beograda, koji na repertoaru ima ruske pesme. Zapravo, preporučio bih publici da posluša sve, ili koliko god je u mogućnosti. Horovi koji učestvuju ove godine su zaista izuzetni – najavio je Stojković.

 

Pročitajte još: Omladinski mešoviti hor ide u Italiju, prikupljena finansijska sredstva za put

 

O značaju festivala danas su na konferenciji za novinare govorili i Goran Marinković, direktor Kulturnog centra, i Duško Radišić, pomoćnik gradonačelnika Zrenjanina. Vladimir Garboš iz KulturKick Creative Productions-a je predstavio prateći program.

 

Organizatori festivala su Kulturni centar i KulturKick Creative productions. Pokrovitelji su Ministarstvo kulture i informisanja, Pokrajinski sekretarijat za kulturu i Grad Zrenjanin.

 

Festival počinje u petak, 31. maja, u 20 časova.

 

Podeli članak

Dodaj komentar

Klikni da bi ostavio komentar

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.