• Vojvodina i Dinamo se bore za pehar Kupa „Branislav Pokrajac“ (Foto)

Treću godinu zaredom rukometaši novosadske Vojvodine igraće u finalu Kupa „Branislav Pokrajac“. Aktuelni osvajači triple krune u srpskom rukometu porazili su šabačku Metaloplastiku 27:21 (12:10) u drugom polufinalu završnog turnira u Zrenjaninu i tako zakazali finalni duel sa pančevačkim Dinamom, kao i u Smederevu prošle godine. Utakmica je na programu u 18 časova (RTS 2). […]

Vojvodina i Dinamo se bore za pehar Kupa „Branislav Pokrajac“ (Foto)

METALOPLASTIKA – VOJVODINA 21:27 (10:12)

METALOPLASTIKA: Dodić, Vorkapić 7, Jevtić, Pisarić, Srdanović 1, Lisica 2, Milovanović, Bomaštar, Aziz Aidi 1, Antonijević, Ivanić, Radisavljević, Đukić, Babić 2, Todorović 3, Brajović 5

VOJVODINA: Kurteš 3, Milić 1, Mirković 2, Pribak 5, Vukovljak, Verkić, Halilbegović, Miljković, Milenković, Arsenić, Rađenović 3, Ratković, Tomić 1, Stanković 7, Nikolić 1, Grozdanić 3

SEMAFOR: 2:2 (6.) 4:8 (19.) 6:8 (22.) 8:12 (28.) 10:16 (36.) 11:18 (38.) 15:20 (43.) 17:25 (51.) 21:25 (56.)

vojvodina - metaloplastika

Puno jakih duela na obe strane i nervoze viđeno je na samom startu. To i ne čudi, s obzirom na dugu pauzu i ulog na ovom meču. O tome najbolje svedoči i mali broj golova u prvih dvadeset minuta (4:8), u igri u kojoj se bolje snašao tim trenera Borisa Rojevića, koji je postigao i par „lakih“ preko Bojana Rađenovića i Nemanje Pribaka.

Desni bek Šapčana Uroš Todorović smanjio je na 6:8. Posle toga je usledila serija golova novosadskih krila Stankovića i Rađenovića za 7:12 u 27. minutu. Šapčani, međutim, preko Vorkapića, Brajovića i Babića stižu do 10:12 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena protekao je u dominaciji Novosađana koji ga otvaraju serijom 5:0 (10:17). Povratka u meč Šapčana nije bilo. Serija golova Strahinje Stankovića dovela je tim iz „Slane bare“ do +8 (25:17) u 52. minutu. Tada je postalo jasno da će Vojvodina u finale.

Vezali su Šapčani četiri gola (25:21, 56.), ali je još jedan gol Grozdanića sa linije sedam metara razbio svaku nadu da bi moglo da dođe do preokreta.

rk dinamo

Pančevački Dinamo je prethodno savladao ekipu Partizana 26:22 (13:9) posle 60 minuta borbe u „Kristalnoj dvorani“ u Zrenjaninu.

DINAMO – PARTIZAN 26:22 (13:9)

DINAMO: Ivančević 1, Pavlović U 3, Bunjevčević 4, Šotić 7, Kovačević, Jovanović, Pavlović, Pavlović L, Tonić, Distol, Golubović 2, Kostadinović 6(2), Milunović, Vučković 1, Radovanović 14 odbrana, Mitrović 1

PARTIZAN: Dragović 1, Vižlina 1, Bajčeta 1, Grubić, Trnavac 3 odbrane i sedmerac, Jovanović, Gojković, Mandić 1, Mićić 2, Gudurić, Dimitrijević 3, Maksić 7, Cvijetić 1, Petrić 4, Nešić, Milić šest odbrana

SEMAFOR: 4:1 (7.) 6:3 (13.) 9:6 (20.) 10:9 (26.) 14:9 (32.) 17:14 (44.) 20:16 (49.) 23:19 (57.)

dinamo - partizan

Od samog starta Pančevci su nametnuli svoj ritam koji je već posle 13 minuta borbe naterao trenera Partizana Nenada Maksića da zatraži tajm-aut (6:3). Dobru igru u odbrani pomagao je između stativa raspoloženi Nikola Radovanović (14 odbrana). Na visini zadatka bila su krila Šotić i Kostadinović. Serija golova levog krila crno-belih Alekse Maksića približila je Beograđane na 8:6. Iskusni povratnik u redove Partizana Ivan Dimitrijević pogodio je za 10:9 u 26. minutu, ali to je bilo i sve od priključka na jučerašnjem meču.

Bekovska linija Partizana nije uspela da pruži odgovor na čvrstu odbranu Pančevaca koji su održali prednost do samog kraja (najbliže je Partizan bio u 44. minutu na 17:14).

Portal zrenjaninski.com ima ekskluzivno pravo da prisustvuje utakmicama

Inače, portal zrenjaninski.com imao je ekskluzivno pravo da prisustvuje utakmicama rukometnog Kupa „Branislav Pokrajac“. Naime, naš novinar i fotoreporter Zoran Bogaroški određen je od strane Rukometnog saveza Srbije da bude zvanični i jedini fotoreporter turnira.

U skladu sa smernicama iz protokola, koje sugerišu izostanak kontakta predstavnika medija sa neposrednim učesnicima na terenu, igračima i trenerima, kao i odlukom da se posle mečeva ne organizuju konferencije za medije, ulazak u dvoranu, što se tiče novinara, omogućen je samo ekipi RTS-a koja radi TV prenos i predstavnicima medijskog tima RSS.