Sport Vesti Zrenjanin

Veliki uspeh kadeta Proletera! Zrenjaninski odbojkaši drugi u Vojvodini

odbojkaši proletera

Završni turnir prvenstva Vojvodine u odbojci za kadete odigran je juče u Petrovaradinu. Odbojkaši Proletera iz Zrenjanina zauzeli su drugo mesto i plasirali se na državno prvenstvo.

 

Kadet Proletera Jovan Tanasković dobio je priznanje za najboljeg blokera na turniru.

 

PROČITAJTE JOŠ: Ovaj vikend bio u znaku tekvondoa, TK Zrenjanin osvojio pregršt medalja

 

Na završnom turniru učestvovale su ekipe odbojkaških klubova Vojvodina, Sombor, Proleter i Novi Sad.

 

– Naši momci su poraženi u finalu od Vojvodine rezultatom 3:0 u setovima. Iako su se trudili i dali sve od sebe na terenu, pobedu je zasluženo odnela ekipa Vojvodine, koja je dosta iskusnija od naših momaka. Čestitamo im na fer i korektnoj igri – istakli su treneri Predrag Tanacković i Darko Jančić.

 

završni turnir prvenstva vojvodine

 

Oni dodaju da su zadovoljni igrom kadetske ekipe Proletera i osvojenim drugim mestom na prvenstvu Vojvodine, a samim tim i plasmanom na prvenstvo Srbije.

 

– Nastavljamo intenzivno da treniramo, radimo i usavršavamo tehniku. Uskoro će i maj kada se održava državno prvenstvo za kadete – napomenuli su Tanacković i Jančić.

 

Za Proleter su igrali: Zečar, Knežević, Pejački, Tanasković, Pražić, Štrbac, Jelisić, Kresić, Smiljanski, Zečić, Šuvački, Miladinović i Kučanda.

 

Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

 

Pretpionirke su u drugom kolu pretpionirskog prvenstva Vojvodine pobedile ekipu Kleka rezultatom 3:0, po setovima 25:13, 25:9 i 25:7.

 

pretpionirke proletera

 

Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

 

Podeli članak

Dodaj komentar

Klikni da bi ostavio komentar

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.