• Uspešna nedelja za plivače Proletera: Aćin blizu Tokija, pioniri ekipni prvaci

Za plivače Proletera i njihove trenere prethodna nedelja bila je izuzetno uspešna.   Na prvenstvu Srbije u plivanju, održanom u Beogradu, učestvovalo je oko 300 takmičara, a 26 plivača Proletera je u jakoj konkurenciji osvojilo 11 medalja, od čega sedam zlatnih.   Pioniri Proletera su ekipno ubedljivo osvojili prvo mesto.   PROČITAJTE JOŠ: “Mali sajam […]

Uspešna nedelja za plivače Proletera: Aćin blizu Tokija, pioniri ekipni prvaci

Za plivače Proletera i njihove trenere prethodna nedelja bila je izuzetno uspešna.

Na prvenstvu Srbije u plivanju, održanom u Beogradu, učestvovalo je oko 300 takmičara, a 26 plivača Proletera je u jakoj konkurenciji osvojilo 11 medalja, od čega sedam zlatnih.

Pioniri Proletera su ekipno ubedljivo osvojili prvo mesto.

Odlično je plivao Pavle Stojanov, koji je osvojio pet medalja – tri zlatne i dve srebrne. Danilo Kepić osvojio je bronzanu medalju, a do bronze su doplivale i sve štafete.

Treneri ekipe bili su Gogić, Borić i Jonjev.

uspešna nedelja za plivače proletera

Plivače Proletera očekuje prestižno međunarodno takmičenje

U Budimpešti je prošle nedelje održano i prvenstvo Evrope u 50-metarskim bazenima. Nastupili su najbolji evropski plivači koji su isplivali mnogo svetskih rekorda.

Zrenjaninac Nikola Aćin je nastupio u trkama na 50 i 100 metara kraul.

U trci na 50 metara kraul zauzeo je 39. mesto, sa svojim najboljim rezultatom 22.51 (0.27s do polufinala).

Štafeta Srbije 4×100 kraul je bila sjajna. U kvalifikacijama je osvojila drugo, a u finalu sedmo mesto. Ova štafeta Srbije na korak je da obezbedi učešće na Olimpijskim igrama, koje će se u avgustu održati u Tokiju. Na Olimpijadu ide 16 štafeta sa svetskog prvenstva i četiri sa najboljim vremenima.

Srbija je trenutno 14. i ukoliko se nešto dramatično ne dogodi, štafeta u kojoj pliva i Nikola Aćin trebalo bi da učestvuje na Olimpijskim igrama.

Do 30. maja reprezentativci iz redova Proletera (Kovačević, Cvetkov, Stoiljkovski, Lilić i Trankulov) nalaze se na osmodnevnim pripremama u Banja Luci. Tamo im se pridružio i Nikola Aćin.

Na kraju priprema, plivači Proletera će učestvovati na prestižnom međunarodnom takmičenju „Banja Luka open“.

Sa plivačima Proletera je njihov trener Milorad Radišić.