Sport Vesti Zrenjanin

TAKO JE, BRE! Zurab osvojio zlato na Svetskom prvenstvu u rvanju!

zurab datunašvili
Foto: Rvački savez Srbije

Reprezentativac Srbije i rvač zrenjaninskog Proletera Zurab Datunašvili osvojio je danas zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Oslu.

 

Protivnik u borbi za najsjajnije odličje bio mu je beloruski rvač Kiril Maskevič, kog je pobedio rezultatom 9:1. Belorus je poveo, ali je srpski rvač sa dva fantastična poteza osvojio devet poena i borba je bila završena.

 

PROČITAJTE JOŠ: Zlato za Dunju, srebro za Vuka, na prvenstvu Srbije u brzom hodanju

 

Zurab je Maskeviča pobedio i aprila ove godine, u finalu Evropskog prvenstva u Varšavi, rezultatom 5:1 i tako došao do evropskog zlata.

 

Zurab je u polufinalu Svetskog prvenstva u Oslu savladao danskog takmičara Bisultanova sa 5:1. Pre polufinala, u kategoriji do 87 kilograma, bio je bolji od Rusa Milada Alirzaeva (4:3) i takmičara iz Gruzije Laše Gobadzea (2:1).

 

Pratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

 

Podsetimo, Zurab Datunašvili je letos osvojio i bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u kategoriji 87 kilograma grčko-rimskim stilom.

 

Svetsko zlato Datunašvilija je jubilarna 100. medalja srpskih rvača na velikim takmičenjima.

 

Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

 

Podeli članak

Dodaj komentar

Klikni da bi ostavio komentar

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.