• Stefan Savić poneo pobednički pehar

Zrenjaninac nastupio za klub iz Vrbasa

BEOGRAD – Zrenjaninac Stefan Savić osvojio je prvo mesto na Internacionalnom kupu „Srbija open 2015“ u bodibildingu, održanom u beogradskom Domu sindikata.

Stefan Savić (u sredini) sa pobedničkim peharom

Mladi sportista nastupio je u kategoriji juniora, do 75 kilograma, a debitovao je za Body building klub Dorian iz Vrbasa.

– Posle pet godina u teretani, gde sam rekreativno trenirao, odlučio sam da uđem u takmičarske vode. Pripreme za takmičenja trajale su 12 paklenih nedelja, uz mentora Nebojšu Mileusnića – kaže Stefan za portal „Zrenjaninski“.

Prvo nadmetanje imao je sredinom aprila u Jagodini, na „Everest Classic kupu“, na kojem je završio na četvrtoj poziciji, u otvorenoj kategoriji „junior bodybuilding“.

Nedelju dana kasnije, u Beogradu je zauzeo prvo mesto i samim tim postao državni prvak.