• Sjajno izdanje plivačkog mitinga Kup Zrenjanina, oboreni mnogi rekordi!

Plivački klub Proleter bio je odličan organizator 26. međunarodnog plivačkog mitinga Grand prix – Kup Zrenjanina 2018, koji je na Gradskom bazenu održan od 1. do 4. novembra.   Na takmičenju, koje je u kalendaru FINA, učestvovalo je 13 zemalja i 480 takmičara.   Sjajno plivanje je viđeno u Zrenjaninu, gde su oboreni mnogi rekordi […]

Sjajno izdanje plivačkog mitinga Kup Zrenjanina, oboreni mnogi rekordi!

Plivački klub Proleter bio je odličan organizator 26. međunarodnog plivačkog mitinga Grand prix – Kup Zrenjanina 2018, koji je na Gradskom bazenu održan od 1. do 4. novembra.

Na takmičenju, koje je u kalendaru FINA, učestvovalo je 13 zemalja i 480 takmičara.

Sjajno plivanje je viđeno u Zrenjaninu, gde su oboreni mnogi rekordi Turske, Bugarske, Rumunije i Srbije. Oboren je čak 61 nacionalni rekord Srbije i 19 rekorda mitinga.

Najbolji takmičar je bio Golovin iz Rusije, takmičarka Guneš iz Turske, a trofej Kupa Zrenjanina je osvojila ekipa Vojvodine.

Plivači Proletera su bili odlični sa osvojenih 26 medalja. Treneri ekipe su bili Gogić, Jocić i Borić.

Zlatne medalje iz redova plivača Proletera osvojili su dečaci u štafeti 4×50, Lena Stoiljkovski na 100, 200 i 400 metara slobodno, devojčice u štafeti 4×50 slobodno i 4×50 mešovito.

Srebrne medalje osvojili su Nikola Marić na 200 metara leđno, muška štafeta 4×50 slobodno u kategoriji 15 – 16 godina i 14 godina, Lena Stoiljkovski na 50 i 800 metara slobodno i 100 metara mešovito, Lara Lilić na 200 metara leđno i 400 mešovito, ženska štafeta 4×50 slobodno za uzrast 13-14 godina i 12 godina, ženska štafeta 4×50 slobodno i ženska štafeta 4×50 mešovito.

Bronzane medalje osvojili su Ognjen Kovačević na 50 i 100 metara leđno, muška štafeta 4×50 slobodno i 4×50 mešovito, Lara Lilić na 100 metara leđno i 100 metara mešovito, i ženska štafeta 4×50 slobodno i 4×50 mešovito.