Sport Vesti Zrenjanin

SAS obezbedio baraž za popunu Prve lige

KMF SAS – KMF Sopot 3:2 ( poluvreme 1:1 )

Futsal ekipa zrenjaninskog SAS-a pobedom u poslednjem, 22. kolu tekućeg šampionata Druge lige Srbije obezbedila je baraž za popunu Prve lige.

Izabranici Milivoja Batinice, naime, u utorak 30. aprila, u Kristalnoj dvorani, dočekali su veoma nezgodnu ekipu Sopota i savladali je rezultatom 3:2.

Utakmica nije počela najbolje po zrenjaninsku “ludu družinu”. Gosti su već u 4. minutu, nakon neshvatljive greške Zrenjaninaca, golom Simića poveli sa 1:0. Međutim, samo minut kasnije, na veliku radost domaće publike, pogotkom Lojpura, SAS je izjednačio na 1:1, što je bio i krajnji rezultat prvog poluvremena.

Mnogo organizovanija igra domaće ekipe početkom drugog dela susreta, rezultirala je sa dva pogotka u mreži gostujućeg golmana Janićijevića. Prvo je u 21. minutu Radenković, nakon odlične asistencije Tomina doveo SAS u vođstvo od 2:1, da bi Lojpur u 25. minutu, nakon fantastičnog šuta, poslao loptu u rašlje za 3:1.

Do kraja meča viđen je još jedan pogodak u mreži domaćina, kada je u 31. minutu Đurić pogodio mrežu, za konačnih 3:2.

U baražu, izabranici Milivoja Batinice sastaće se sa ekipom Jastrebca iz Blaca.