Sport Vesti Zrenjanin

Rukometaši zrenjaninskog Proletera nadigrali Lavove

RK Proleter – RK Lavovi (Bačka Palanka) 39:30 (poluvreme 21:13)

Rukometaši zrenjaninskog Proletera ostvarili su ubedljivu pobedu u meču 20. kola Super B lige grupa Sever centar.

Zrenjaninci su savladali trećeplasiranu ekipu Lavovi iz Bačke Palanke, rezultatom 39:30.

Nakon nesigurnog početka, u kojem su domaći rukometaši dozvolili gostima da u prvih deset minuta steknu osetniju prednost od 2:5, prvi strateg crveno belih Ljubomir Obradović povukao je niz odličnih poteza. U narednih osam minuta Proleter serijom 11:1 stiče ubedljivu prednost, za koju ekipa iz Bačke Palanke nije imala rešenje do kraja susreta.

Najefikasniji u redovima Proletera bio je Saša Terzić sa osam pogodaka, dok je Momir Rnić postigao šest, a Nenad Todorov i Stanko Dimitrić po pet golova.

U narednom kolu, ekipu zrenjaninskog Proletera očekuje presudna utakmica za plasman u najviši rang takmičenja, jer će u derbiju sezone gostovati Vrbas Petrolu, trenutno drugoplasiranoj ekipi na tabeli.