• Ponovo su bili sjajni: Plivačima Proletera 20 medalja na prvenstvu Srbije

Na juniorskom i apsolutnom prvenstvu Srbije u plivanju, na kojem je učestvovalo više od 360 takmičara iz cele zemlje, Plivački klub Proleter iz Zrenjanina je predstavljalo 14 takmičara. Oni su se sa prvenstva vratili sa 20 osvojenih medalja.   Od tog broja, polovinu je osvojila Lara Lilić, šampionka države na 200 metara leđno u apsolutnoj […]

Ponovo su bili sjajni: Plivačima Proletera 20 medalja na prvenstvu Srbije

Od tog broja, polovinu je osvojila Lara Lilić, šampionka države na 200 metara leđno u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji.

Šampioni države su i Ognjen Kovačević, Lena Stoiljkovski i Viktorija Trankulov, kao i ženska štafeta 4×200 kraul.

Lara Lilić osvojila je dva zlata na 200 metara leđno, srebro na 100 leđno i tri bronzane medalje na 200 mešovito, te 400 i 800 metara kraul, u kategoriji juniorki.

Ognjen Kovačević je juniorski šampion države na 50 metara leđno. Na 50 leđno u apsolutnoj kategoriji je zauzeo drugo mesto.

Viktorija Trankulov osvojila je zlato na 50 i 100 metara kraul, na 50 delfin bila je druga, a na 200 kraul treća.

Lena Stoiljkovski osvojila je zlato na 200 metara kraul kod juniorki, dok je na 100 kraul bila druga.

Ana Gančov osvojila je bronzu na 200 metara prsno, a Mikša Jenovai bronzu na 1.500 metara kraul.

Ženska štafeta 4×200 kraul apsolutno, u sastavu Trankulov, Delić, Lilić i Stoiljkovski, osvojila je zlatnu medalju, a štafeta 4×100 kraul, u istom sastavu, srebrnu medalju.

Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

Štafeta 4×50 metara mešovito, u sastavu Lilić, Gančov, Trankulov i Stoiljkovski, osvojila je drugo mesto, a druga je bila i štafeta 4×50 kraul, u sastavu Trankulov, Lilić, Delić i Stoiljkovski.

Treneri su bili Milorad Radišić i Dragan Jocić.