Sport Vesti Zrenjanin

Plivači Proletera prošlog vikenda uspešno nastupili na dva takmičenja

plivači proletera iz zrenjanina

Plivači zrenjaninskog Proletera prošlog vikenda su uspešno nastupili na dva takmičenja.

Na letnjem prvenstvu Srbije za pionire, u konkurenciji 44 kluba, osvojili su 11 medalja i ekipno zauzeli drugo mesto.

Mateja Janković novi je prvak države u disciplini 100 metara leđno, a tri srebrne medalje je osvojila Sofija Travar.

Srebrna je bila i štafeta 4×50 metara, u sastavu Mateja Janković, Jovan Kecić, Luka Kecić i Aleksa Kalas Kosanović.

Sofija Travar osvojila je i dve bronzane medalje, kao i Aleksa Kalas Kosanović, štafeta 4×50 mix, u sastavu Mateja Janković, Sofija Travar, Aleksa Kalas Kosanović i Kasja Blažin, i štafeta 4×50 kraul/mix, u sastavu Janković, Travar, Kalas Kosanović i Blažin.

Bronza je pripala i štafeti 4×50 kraul dečaci, u sastavu Mateja Janković, Jovan Kecić, Luka Kecić i Aleksa Kalas Kosanović.

Treneri ekipe bili su Nikola Gogić i Ivana Borić.

Pavle Stojanov najbolji u kategoriji

Na mitingu „Banja Luka open“, jednom od najprestižnijih u regionu, koji je bio poslednja provera juniora i seniora pred prvenstvo Srbije, plivač Proletera Pavle Stojanov proglašen je za najboljeg u kategoriji.

Stojanov je dominirao kraulom u kadetskoj konkurenciji i osvojio zlatne medalje na 50, 100, 200 i 400 metara.

Ognjen Kovačević je osvojio zlato na 50 metara leđno u juniorskoj konkurenciji i srebro na 50 leđno apsolutno, Lara Lilić dva srebra na 100 i 200 metara leđno apsolutno, Justin Cvetkov zlatnu medalju na 100 metara kraul i srebrnu na 50 kraul, a Viktorija Trankulov bronzanu medalju na 100 metara kraul u juniorskoj konkurenciji.