• Plivači Proletera prošlog vikenda uspešno nastupili na dva takmičenja

Plivači zrenjaninskog Proletera prošlog vikenda su uspešno nastupili na dva takmičenja.   Na letnjem prvenstvu Srbije za pionire, u konkurenciji 44 kluba, osvojili su 11 medalja i ekipno zauzeli drugo mesto.   Mateja Janković novi je prvak države u disciplini 100 metara leđno, a tri srebrne medalje je osvojila Sofija Travar.   PROČITAJTE JOŠ: Karatisti […]

Plivači Proletera prošlog vikenda uspešno nastupili na dva takmičenja

Plivači zrenjaninskog Proletera prošlog vikenda su uspešno nastupili na dva takmičenja.

Na letnjem prvenstvu Srbije za pionire, u konkurenciji 44 kluba, osvojili su 11 medalja i ekipno zauzeli drugo mesto.

Mateja Janković novi je prvak države u disciplini 100 metara leđno, a tri srebrne medalje je osvojila Sofija Travar.

Srebrna je bila i štafeta 4×50 metara, u sastavu Mateja Janković, Jovan Kecić, Luka Kecić i Aleksa Kalas Kosanović.

Sofija Travar osvojila je i dve bronzane medalje, kao i Aleksa Kalas Kosanović, štafeta 4×50 mix, u sastavu Mateja Janković, Sofija Travar, Aleksa Kalas Kosanović i Kasja Blažin, i štafeta 4×50 kraul/mix, u sastavu Janković, Travar, Kalas Kosanović i Blažin.

Bronza je pripala i štafeti 4×50 kraul dečaci, u sastavu Mateja Janković, Jovan Kecić, Luka Kecić i Aleksa Kalas Kosanović.

Treneri ekipe bili su Nikola Gogić i Ivana Borić.

plivači proletera iz zrenjanina

Pavle Stojanov najbolji u kategoriji

Na mitingu „Banja Luka open“, jednom od najprestižnijih u regionu, koji je bio poslednja provera juniora i seniora pred prvenstvo Srbije, plivač Proletera Pavle Stojanov proglašen je za najboljeg u kategoriji.

Stojanov je dominirao kraulom u kadetskoj konkurenciji i osvojio zlatne medalje na 50, 100, 200 i 400 metara.

Ognjen Kovačević je osvojio zlato na 50 metara leđno u juniorskoj konkurenciji i srebro na 50 leđno apsolutno, Lara Lilić dva srebra na 100 i 200 metara leđno apsolutno, Justin Cvetkov zlatnu medalju na 100 metara kraul i srebrnu na 50 kraul, a Viktorija Trankulov bronzanu medalju na 100 metara kraul u juniorskoj konkurenciji.