• Plivači Proletera dominantni, Ognjen Kovačević oborio dva nacionalna rekorda

Na međunarodnom plivačkom takmičenju “Mladost Rozenfeld 2019”, takmičari zrenjaninskog Proletera bili su potpuno dominantni, osvojivši 94 medalje.   Na takmičenju je učestvovalo 360 takmičara iz 23 kluba iz Srbije i Rumunije, a Plivački klub Proleter je nastupio sa 79 takmičara.       Ognjen Kovačević je u trkama 50 i 100 leđno postavio nove nacionalne […]

Plivači Proletera dominantni, Ognjen Kovačević oborio dva nacionalna rekorda

Na međunarodnom plivačkom takmičenju “Mladost Rozenfeld 2019”, takmičari zrenjaninskog Proletera bili su potpuno dominantni, osvojivši 94 medalje.

Na takmičenju je učestvovalo 360 takmičara iz 23 kluba iz Srbije i Rumunije, a Plivački klub Proleter je nastupio sa 79 takmičara.

Ognjen Kovačević je u trkama 50 i 100 leđno postavio nove nacionalne rekorde za dečake do 14 godina.

Za najbolje plivače u kategorijama su proglašeni Marko Vujin, Ognjen Kovačević, Justin Cvetkov, Đorđe Čarnić, Lena Stoiljkovski, Sara Vojnov i Nevena Petraš. Proleter je i ekipno osvojio prvo mesto.

Memorijalnu trku na 100 metara prsno, muški, B kategorije, “ Miloš Najdanovski” osvojio je plivač Proletera Dino Doroslovački.

Treneri ekipe su bili Jocić, Radišić, Gogić, Borić i Pejinović.

Zlatne medalje osvojili su Marko Vujin, tri, Vuk Šuvački, dve, Justin Cvetkov, pet, Đorđe Čarnić, Danilo Kepić, dve, Aleksa Genovski, Ognjen Kovačević, tri, Nemanja Grujić, Dino Doroslovački, Pavle Stojanov, dečaci štafeta 4×50 metara i 4×100 metara mešovito.

U ženskoj konkurenicji zlatne medalje osvojili su Lena Stoiljkovski, tri, Sara Vojnov,tri, Nevena Petraš, četiri, Lara Lilić, Ana Gencov, i štafete 4×50 i 4×100 mešovito.

Srebrne medalje osvojili su Ognjen Kovačević, Danilo Kepić, Vuk Šuvački, dve, Pavle Stojanov, Đorđe Čarnić, dve, Mateja Janković, dve, Marko Krecev, Mihajlo Jovičin, Aleksa Genovski, Marko Vujin i štafete 4×50 i 4×100 metara  mešovito.

U ženskoj kategoriji srebrne medalje osvojile su Marija Cabadaj, dve, Sara Šuša, dve, Marina Babić, Mila Burnjaković, Milica Cvetkov, Anđela Stevanov, Eva Krstin, Sara Vojnov, Tamara Vlatković, Ana Marić, Laura Horvat, Lara Lilić  i štafeta 4×100 metara mešovito.

Bronzane medalje osvojili su Aleksandar Lilić, tri, Danilo Kovačević, dve, Pavle Stojanov, dve, Nemanja Grujić, dve, Dino Doroslovački, Đorđe Čarnić, Milan Milošev, dve, Kadar Balaž, Ognjen Borić, Dimitrije Petrović i Luka Miladić.

U ženskoj kategoriji bronzane medalje osvojile su Anđela Stevanov, Viktorija Trankulov, Marija Cabadaj, Laura Horvat, Ana Gancov, Marina Babić, Milica Kostić, Sara Šuša, dve, Lena Stoiljkovski i Ana Marić.