• PLIVAČI I TRENERI PROLETERA VIŠE NEGO ZADOVOLJNI

BEOGRAD – Na međunarodnom plivačkom mitingu „Trofej Beograda 2017“, u konkurenciji više od 300 takmičara iz 7 zemalja, ekipa zrenjaninskog „Proletera“ nastupila je sa 6 takmičara. Treneri Pejinović i Jocić sa mitinga su se vratili više nego zadovoljni.     Ivan Lenđer je osvojio srebrne medalje u apsolutnoj konkurenciji u trkama 100 i 200 metara […]

PLIVAČI I TRENERI PROLETERA VIŠE NEGO ZADOVOLJNI

Ivan Lenđer je osvojio srebrne medalje u apsolutnoj konkurenciji u trkama 100 i 200 metara kraul i ukupno zauzeo treće mesto u izboru najboljih plivača, a Marko Vujin srebro na 200 kraul i bronzu na 50 kraul u kadetskoj konkurenciji. Treneri ekipe su bili Pejinović i Jocić.

Na pojedinačnom i ekipnom međunarodnom otvorenom prvenstvu Srbije u masters plivanju 5 takmičara „Proletera“ osvojilo je ukupno 13 medalja i ekipno treće mesto.

Dragan Mirkov osvojio je prvo mesto na 50 metara kraul, na 400 kraul i 100 delfin, a drugo mesto na 100 metara kraul.

Vladimir Filipaš zauzeo je dva druga mesta na 50 i 100 metara prsno.

plivači proletera

Aleksandra Damnjanović osvojila je dva prva mesta na 50 metara kraul i 50 delfin. Slađana Gostović Tomić osvojila je prvo mesto na 50 metara prsno, a drugo na 100 prsno.

Aleksandra Kovačević osvojila je prvo mesto na 50 metara prsno i 100 metara leđno.

Štafeta „Proletera“, u sastavu Damnjanović, Mirkov, Kovačević i Filipaš, osvojila je prvo mesto i u štafeti 4×50 kraul.