• Omladinac uzeo četiri titule: Kalina, Petra, Magdalena i Tadej prvaci Srbije!

Takmičari Mačevalačkog kluba Omladinac iz Zrenjanina ostvarili su sjajne rezultate na državnom prvenstvu za pionire, koje je u subotu, 3. juna, održano u velikoj sali Sportskog društva Crvena zvezda u Beogradu.   Zrenjaninci su osvojili ukupno 18 medalja – po četiri zlatne i srebrne i deset bronzanih.   PROČITAJTE JOŠ: Vanja Andrić i Jana Đuranović […]

Omladinac uzeo četiri titule: Kalina, Petra, Magdalena i Tadej prvaci Srbije!

Takmičari Mačevalačkog kluba Omladinac iz Zrenjanina ostvarili su sjajne rezultate na državnom prvenstvu za pionire, koje je u subotu, 3. juna, održano u velikoj sali Sportskog društva Crvena zvezda u Beogradu.

Zrenjaninci su osvojili ukupno 18 medalja – po četiri zlatne i srebrne i deset bronzanih.

Omladinac je i ovog puta završio takmičenje kao najbolji klub u Srbiji jer su njegovi takmičari uzeli četiri titule državnih prvaka.

Prvo mesto u kategoriji U12 mač za devojčice osvojila je Kalina Vranješ. Drugoplasirana je bila Isidora Novaković, a treće mesto su zauzele Elena Dimuševski i Una Petković.

Petra Budišin je uzela zlato u kategoriji U12 floret za devojčice. Drugo mesto osvojila je Mia Pražić, a treće Lara Raškov i Marina Mukušan.

mačevalački klub omladinac

Mačevalac Omladinca Ilija Šafar bio je treći u kategoriji U12 floret za dečake.

Šampionsku titulu u kategoriji U14 mač za devojčice osvojila je Magdalena Ćika. Drugoplasirana je bila Ena Penzeš, a trećeplasirane Katarina Jokić i Kalina Vranješ. Među dečacima, treće mesto je zauzeo Tadej Mirković.

U kategoriji U14 floret za devojčice, srebro je osvojila Olivera Budišin, a bronzu Ksenija Šarović i Minja Pražić.

Tadej Mirković osvojio je šampionsku titulu u kategoriji U14 floret za dečake.

„Završili smo vrlo uspešnu sezonu za naše najmlađe takmičare. Narednog vikenda nas očekuje i državno prvenstvo za seniore, posle čega sledi pauza do jeseni“, kažu u MK Omladinac.