• Ognjen Kovačević oborio rekord Srbije za dečake do 14 godina!

Na otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju, plivač Proletera Ognjen Kovačević je u trci 50 metara leđno oborio rekord Srbije za dečake do 14 godina!   Na prvenstvu je učestvovalo preko 500 takmičara iz 12 zemalja. Plivački klub Proleter je nastupio sa 21 plivačem.   Takmičari Proletera su osvojili tri medalje – jednu srebrnu i dve bronzane. […]

Ognjen Kovačević oborio rekord Srbije za dečake do 14 godina!

Na otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju, plivač Proletera Ognjen Kovačević je u trci 50 metara leđno oborio rekord Srbije za dečake do 14 godina!

Na prvenstvu je učestvovalo preko 500 takmičara iz 12 zemalja. Plivački klub Proleter je nastupio sa 21 plivačem.

Takmičari Proletera su osvojili tri medalje – jednu srebrnu i dve bronzane.

Srebrnu medalju osvojila je muška štafeta 4×200 metara kraul, u sastavu Nikola Marić, Bogdan Kovačević, Marko Vujin i Ognjen Grgur.

Bronzane medalje osvojila je ženska štafeta 4×100 metara i 4×200 metara kraul, u sastavu Danica Cvetković, Marina Babić, Jovana Meljanac i Enja Katnić.

U veoma jakoj konkurenciji, u finale su se plasirali i Nikola Marić i Enja Katnić.