• Obe ekipe krenule silovito, SAS ipak slavio na kraju (Foto)

KMF SAS – KMF Metalac Kolorado (Gornji Milanovac) 6:4 (poluvreme 2:3)     Veoma zanimljiva futsal utakmica viđena je u ponedeljak, 2. aprila, u zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani, u kojoj je domaći SAS, u okviru 18. kola Druge muške lige, dočekao tim Metalca iz Gornjeg Milanovca.     Od samog starta, obe ekipe su krenule silovito, […]

Obe ekipe krenule silovito, SAS ipak slavio na kraju (Foto)

KMF SASKMF Metalac Kolorado (Gornji Milanovac) 6:4 (poluvreme 2:3)

KMF SAS - KMF Metalac Kolorado

Veoma zanimljiva futsal utakmica viđena je u ponedeljak, 2. aprila, u zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani, u kojoj je domaći SAS, u okviru 18. kola Druge muške lige, dočekao tim Metalca iz Gornjeg Milanovca.

Od samog starta, obe ekipe su krenule silovito, tako da je već nakon 47 sekundi viđen prvi gol. Prednost Zrenjanincima je doneo Stefan Živanov. Međutim, u narednih 5 minuta gosti preuzimaju potpunu inicijativu, te sa dva gola Mališe Cvetkovića preokreću rezultat na 1:2. Radost Milanovčana nije dugo potrajala jer je već u 9. minutu Dušan Radenković poravnao na 2:2. Trećim golom Mališe Cvetkovića, Metalac ponovo dolazi u vođstvo, ovog puta od 2:3, a tim rezultatom se odlazi i na odmor.

Prvih deset minuta drugog poluvremena obilovali su obostranim šansama, međutim, mreže su mirovale na obe strane. Tako je bilo sve do 30. minuta, kada Aleksandar Čigoja poravnava rezultat na 3:3. Već u 32. minutu, nespretnom intervencijom i autogolom Predraga Lalića, SAS ponovo dolazi u vođstvo, a Savo Delić samo dva minuta kasnije prednost izabranika Milivoja Batinice povećava na 5:3. Od tog trenutka, gostujuća ekipa podiže nivo svoje igre a konstantni napadi rezultiraju pogotkom Alekse Sredojevića u 38. minutu za smanjenje rezultata na 5:4. Poslednja dva minuta gosti kreću „na sve ili ništa“, a takva igra uvek donosi veliki rizik. Taj rizik se Milanovčanima ovog puta nije isplatio, jer je drugim golom Dušana Radenkovića, ovoga puta u poslednjem minutu meča, postavljen konačan rezultat od 6:4 u korist SAS-a.

Nakon ovog kola, iako ima utakmicu manje, ekipa SAS-a zauzima peto mesto na tabeli, sa sakupljenih 28 bodova, a u narednom, 19. kolu, Zrenjaninci će gostovati trećeplasiranoj ekipi Vranja.