• NAJBOLJI SU: Odbojkaši i odbojkašice Srbije beleže samo pobede! (Foto)

Juniori Srbije ostvarili su maksimalnu pobedu u prvom meču na turniru F grupe druge runde kvalifikacija za 26. Evropsko prvenstvo u odbojci 2018, koji se odigrava u Zrenjaninu. Srbija je sinoć u Kristalnoj dvorani, u meču 2. kola, savladala Norvešku sa 3:0, po setovima 25:17, 25:12 i 25:20, posle 67 minuta igre.     Izabranici […]

NAJBOLJI SU: Odbojkaši i odbojkašice Srbije beleže samo pobede! (Foto)

Evropsko prvenstvo u odbojci

Izabranici Vladimira Vasovića su, prema očekivanju, porazili Norvešku, pa će u duelu sa Portugalijom pasti odluka o plasmanu na prvenstvo Evrope, odnosno o učesniku treće runde kvalifikacija.

Srbija je odlično započela meč i već na startu se videlo da je samo pitanje koliko će poena Norvežani osvojiti po setu. U prvom je to bilo 17, u drugom 12 poena. Početak trećeg seta pripao je Norvežanima, koji su poveli sa 8:4, pa 13:8, ali je Srbija uspela da smanji na 15:14. Usledila je igra poen za poen, da bi Srbija izjednačila na 19:19 posle 17:19. Nakon tajm – auta Norvežana, Kovač je asom doveo Srbiju u vođstvo od 20:19, a kapiten Skakić je povisio na 21:19. Novi as Kovača doneo je Srbiji 22:19, a greška Norvežana 23:19. Na kraju je bilo 25:20 za trijumf od 3:0.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na turniru A grupe druge runde kvalifikacija za 26. Evropsko prvenstvo 2018. u Zrenjaninu. Srbija je sinoć u 2. kolu, u Kristalnoj dvorani, savladala Dansku sa 3:1, po setovima 25:10, 25:21, 22:25 i 25:16, posle 97 minuta igre.

Izgubila je Srbija set od Danske, ali pobeda nije dolazila u pitanje. Bilo je očigledno da su izabranice Marijane Boričić mislima već bile okrenute ka današnjoj utakmici protiv Holandije, koja će odlučiti ko će direktno na prvenstvo Evrope, a ko u treću rundu kvalifikacija.

Od početka meča Srbija je bila u vođstvu i kako je set odmicao tako je rasla i razlika u poenima. Na kraju su Dankinje uspele da osvoje samo 10 poena u prvom setu. Srbija je u drugom setu imala prednost od sedam poena – 13:6, ali je Danska uspela da smanji na 14:12. U završnici, Srbija je preciznijom igrom stigla do konačnih 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima. Danska je na početku trećeg seta povela sa 5:2, pa 8:4 i 16:9. Pokušavala je Srbija da se vrati u igru, pa je smanjila na 17:12, pa 18:15, da bi Danska potom povela sa 20:15. Serijom 5:0 na servis Milunovićeve, Srbija je izjednačila na 20:20, a Danska potom povela sa 23:20. Smanjila je Srbija na 23:22, a Danska prva stigla do set lopte – 24:22. Iskoristile su Dankinje prvu za konačnih 25:22 i smanjile prednost Srbije na 2:1 u setovima. U četvrtom setu Srbija je od početka bila u vođstvu, ali se Danska nije predavala. Vodila je Srbija sa 11:6 i 13:7, a Danska je smanjila na 14:10. Ipak, Srbija je zaigrala mnogo bolje i povela sa 20:11, a set dobila sa 25:16 za pobedu od 3:1.

Juniorke Holandije zabeležile su drugu pobedu na turniru A grupe druge runde kvalifikacija za 26. Evropsko prvenstvo u odbojci. Holandija je juče u meču 2. kola pobedila Mađarsku sa 3:0, po setovima 25:12, 25:15 i 25:17, posle 64 minuta igre.