• KRAJINA OSVOJILA KUP FUDBALSKOG SAVEZA GRADA (FOTO)

FK Rusanda (Melenci) – FK Krajina (Krajišnik) 2:0   Fudbaleri melenačke Rusande ipak nisu uspeli da naprave prvorazredno iznenađenje i da stignu zaostatak od tri gola prednosti, jer su sa tim kapitalom igrači Krajine došli na revanš meč finala Kupa Fudbalskog saveza grada Zrenjanina.   Uzvratna utakmica finala kupa, nakon nekoliko odlaganja usled vremenskih nepogoda, […]

KRAJINA OSVOJILA KUP FUDBALSKOG SAVEZA GRADA (FOTO)

FK Rusanda (Melenci) – FK Krajina (Krajišnik) 2:0

Fudbaleri melenačke Rusande ipak nisu uspeli da naprave prvorazredno iznenađenje i da stignu zaostatak od tri gola prednosti, jer su sa tim kapitalom igrači Krajine došli na revanš meč finala Kupa Fudbalskog saveza grada Zrenjanina.

Uzvratna utakmica finala kupa, nakon nekoliko odlaganja usled vremenskih nepogoda, odigrana je u sredu, 28. marta, u Melencima, pred stotinak gledalaca.

Kupa Fudbalskog saveza grada Zrenjanina

Znajući da nakon poraza u prvoj utakmici od 3:0 nemaju šta da izgube i da moraju da krenu na sve ili ništa, igrači Rusande su od samog starta preuzeli inicijativu, koja se počela isplaćivati već u 11. minutu, kada je nakon prodora Ivice Radojeva, Vlada Popov loptu sproveo u praznu mrežu. Iako su se nakon toga šanse ređale na obe strane, prvo poluvreme je završeno rezultatom 1:0 u korist domaće ekipe.

Pravi šok za goste i delirijum na stadionu usledio je u 51. minutu, kada je Lazar Popov nakon jedanaesterca doveo Rusandu u vođstvo od 2:0. Iako su Melenčani od tog trenutka bili na samo jedan korak od cilja da dostignu prednost Krajine iz prvog meča, rezultat se do kraja susreta ipak nije menjao, te je tim iz Krajišnika ipak podigao trofej koji pripada osvajaču kupa FSG Zrenjanin za sezonu 2017/18.

Treba napomenuti da je ekipa Rusande propustila kolosalnu šansu da se izbori za penal seriju, jer je Lazar Popov promašio drugi dosuđeni penal u regularnom delu igre za ekipu Rusande u 88. minutu.