• Košarkašice Proletera 023 ostvarile pobedu u derbi susretu

ŽKK Proleter 023 – ŽKK Ljubovija 70:56 (17:15, 13:15, 20:13, 20:13)   Košarkašice Proletera 023 ostvarile su u nedelju, 10. marta, pobedu u derbi susretu 15. kola protiv ekipe Ljubovije. Na taj način su preuzele lidersku poziciju u šampionatu Druge lige Srbije.   Izabranice Marka Marinkova utakmicu su prelomile sredinom treće četvrtine, kada su nakon […]

Košarkašice Proletera 023 ostvarile pobedu u derbi susretu

ŽKK Proleter 023 – ŽKK Ljubovija 70:56 (17:15, 13:15, 20:13, 20:13)

Košarkašice Proletera 023 ostvarile su u nedelju, 10. marta, pobedu u derbi susretu 15. kola protiv ekipe Ljubovije. Na taj način su preuzele lidersku poziciju u šampionatu Druge lige Srbije.

Izabranice Marka Marinkova utakmicu su prelomile sredinom treće četvrtine, kada su nakon poslednjeg viđenog nerešenog rezultata u meču (semafor 36:36) napravile seriju 13:3. Ona je, ispostavilo se, bila nedostižna za, do ovog kola prvoplasiranu ekipu na tabeli. Do kraja meča Zrenjaninke su uspele dodatno da uvećaju prednost, tako da su utakmicu dobile sa ubedljivih 14 koševa razlike.

Najefikasnija u domaćoj ekipi i ovog puta je bila reprezentativka Sofija Olić koja je postigla 26 poena, a treba takođe pomenuti učinak i sjajnih Muratovićke i Bosnićke, koje su kraj svog konta upisale po 13 pogodaka.

U narednom kolu, koje je na programu za dve nedelje, košarkašice Proletera 023 očekuje veoma neugodno gostovanje ekipi Radničkog iz Kragujevca.