• Kajak klub Begej ekipno prvi na takmičenju u Temišvaru

Ekipa Kajak kluba Begej iz Zrenjanina, sastavljena od dvanaest takmičara, učestvovala je na takmičenju „Kup Nautic 2023“, koje je prošlog vikenda održano u Temišvaru.   Sve trke su održane na 200m, po eliminacionom sistemu, a Zrenjaninci su osvojili ukupno dvanaest medalja. Ekipno su zauzeli prvo mesto.   PROČITAJTE JOŠ: Tekvondo klub Zrenjanin ima perspektivni podmladak […]

Kajak klub Begej ekipno prvi na takmičenju u Temišvaru

Ekipa Kajak kluba Begej iz Zrenjanina, sastavljena od dvanaest takmičara, učestvovala je na takmičenju „Kup Nautic 2023“, koje je prošlog vikenda održano u Temišvaru.

Sve trke su održane na 200m, po eliminacionom sistemu, a Zrenjaninci su osvojili ukupno dvanaest medalja. Ekipno su zauzeli prvo mesto.

Dve zlatne medalje je osvojio Marko Lončarski, a po jednu Marko Lakatuš i Elena Trubajić.

Srebro su osvojili Una Kordić, Miloš Lončarski, Ana Zvekić, Marko Gojgolović i Srđan Đorđević.

Bronzom su se okitili Nemanja Vlatković, Goran Đorđević i dvojac Marko Lakatuš – Ana Zvekić.

„Dobra saradnja sa klubovima iz susedne Rumunije potvrđena je i ovog puta, kada smo se odazvali na poziv da budemo učesnici ovog zanimljivog takmičenja. Hvala još jednom domaćinima na gostoprimstvu i dobroj organizaciji takmičenja“, poručuju iz Kajak kluba Begej.

U klubu dodaju da su 2. oktobra započeli pripreme za narednu takmičarsku sezonu, koja će biti teška i naporna.

Očekuje se da pioniri Marko Lakatuš i Nemanja Vlatković, kao i senior Nikola Kovačević budu deo reprezentativnih selekcija.