• Begej 1883 imao više nego uspešan dan na trećoj regati Kupa Srbije

Veslači zrenjaninskog VK Begej 1883 juče su imali više nego uspešan dan na trećoj regati Kupa Srbije.   Nataša Kojčić i Nađa Kikinđanin, u disciplini dubl skul za pionirke, osvojile su zlatnu medalju, a zlatom su se okitili i Vuk Božić i Ognjen Kostin, u disciplini dubl skul za kadete. Zlatne su i Snežana Jakovljević […]

Begej 1883 imao više nego uspešan dan na trećoj regati Kupa Srbije

Veslači zrenjaninskog VK Begej 1883 juče su imali više nego uspešan dan na trećoj regati Kupa Srbije.

Nataša Kojčić i Nađa Kikinđanin, u disciplini dubl skul za pionirke, osvojile su zlatnu medalju, a zlatom su se okitili i Vuk Božić i Ognjen Kostin, u disciplini dubl skul za kadete. Zlatne su i Snežana Jakovljević i Tea Anžur (VK Pobednik), u disciplini dubl skul za seniorke.

Bronzanu medalju osvojila je Snežana Jakovljević u disciplini skif, u seniorskoj konkurenciji.

– Veoma sam zadovoljan nastupom naših veslača, jer su i oni koji su ostali bez finala veslali odlično, a odlučile su nijanse – kaže za portal zrenjaninski.com trener Milovan Antonović.

Zapažene rezulate ostvarili su i ostali članovi Veslačkog kluba Begej 1883. Miloš Lavirac je u disciplini skif za kadete, u finalnoj trci, osvojio četvrto mesto. Ines Jocić i Iva Kostin bile su pete u finalu, u disciplini dubl skul za pionirke.

Luka Markov je u disciplini skif za kadete, u kvalifikacijama, osvojio treće mesto, a Nemanja Markov je u disciplini skif za juniore bio četvrti.

Uroš Mihajlov i Luka Vukić izveslali su veoma uzbudljivu trku i na kraju u kvalifikacijama zauzeli četvrto mesto.

Pratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

Za Veslački klub Zrenex veslao je Lav Adamov i u disciplini skif juniori osvojio je zlatnu medalju.