Sport

ANJI MILOVANOVIĆ BRONZANA MEDALJA

UMAG – U Umagu je prethodnih dana održan Svetski kup za mlade na kojem su učešće uzeli i takmičari Karate kluba Zrenjanin, odnosno reprezentativci Srbije, koji su ujedno imali čast da budu pozvani i da učestvuju na 9. trening kampu Svetske karate federacije.

Anja Milovanović

Na takmičenju je učestvovalo više od 500 karatista iz 44 zemlje. U kadetskoj konkurenciji zrenjaninska karatistkinja Anja Milovanović osvojila je bronzanu medalju pobedivši takmičarke iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske i Slovačke, dok je jedini meč izgubila od takmičarke iz Rusije.

Njena klupska drugarica u juniorskoj konkurenciji, Aleksandra Vujasinović, bila je nadomak bronzane medalje, ali je morala da se zadovolji petim mestom.

U debitantskom nastupu u kategoriji mlađih seniora Đorđe Salapura zaustavljen je u drugom kolu.