• Aleksa Bajin osvojio dve srebrne medalje na prvenstvu države, Tea Mašić uzela bronzu

Sa prvenstva države za starije pionirke i pionire, održanom u Sremskoj Mitrovici, Atletski klub Proleter iz Zrenjanina vraća se sa osvojene tri medalje – dve srebrne i jednom bronzanom. Najuspešniji takmičar Proletera bio je Aleksa Bajin koji se srebrom okitio u trci na 100 metara prepone, istrčavši je za 14,19, što je i njegov novi […]

Sa prvenstva države za starije pionirke i pionire, održanom u Sremskoj Mitrovici, Atletski klub Proleter iz Zrenjanina vraća se sa osvojene tri medalje – dve srebrne i jednom bronzanom. Najuspešniji takmičar Proletera bio je Aleksa Bajin koji se srebrom okitio u trci na 100 metara prepone, istrčavši je za 14,19, što je i njegov novi lični rekord.

Drugu srebrnu medalju Aleksa Bajin je osvojio u trci na 300 metara prepone. Ovu trku je istrčao za 41,36, što mu je i novi lični rekord.

Dobro je trčao i na 300 metara, postavio je lični rekord od 38,95, ali je, nažalost, ostao bez medalje.

Bronzanu medalju osvojila je Tea Mašić u bacanju diska. Tea je disk bacila 32,26 metara, što joj je novi lični rekord.

Vrlo dobro je trčao i Andrej Radivojkov na 300 metara prepone. Postavio je lični rekord, a bez medalje je ostao sa zaostatkom od 20 stotinki.

Petra Dimitrijević istrčala je lični rekord na 300 metara prepone – 49,17, i zauzela peto mesto.

Kliknite na ovaj link i zapratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

– Raduje povratak Ognjena Popova, koji je, posle jednomesečne pauze zbog povrede, odlično trčao na 800 i 2.000 metara. Vrlo sam zadovoljan nastupom takmičara, dobro smo tempirali formu, a sada nam sledi dalji rad na formi i nastavak takmičenja – kaže za portal zrenjaninski.com trener AK Proleter Mladen Grujić.