• Građani došli da se žale na previsoke račune za odvodnjavanje

    JVP „Vode Vojvodine“ organizuje danas u prostorijama svoje Radne jedinice u Zrenjaninu, u ulici Slobodana Bursaća 1a, razgovore sa obveznicima naknade za odvodnjavanje za fizička lica.   Prijem obveznika počeo je u 9 sati i trajaće do 14 časova.   PROČITAJTE JOŠ: Na tržištu rada u Zrenjaninu aktuelno nekoliko konkursa za zapošljavanje   Građani Zrenjanina […]

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
    Građani došli da se žale na previsoke račune za odvodnjavanje

    JVP „Vode Vojvodine“ organizuje danas u prostorijama svoje Radne jedinice u Zrenjaninu, u ulici Slobodana Bursaća 1a, razgovore sa obveznicima naknade za odvodnjavanje za fizička lica.

     

    Prijem obveznika počeo je u 9 sati i trajaće do 14 časova.

     

    PROČITAJTE JOŠ: Na tržištu rada u Zrenjaninu aktuelno nekoliko konkursa za zapošljavanje

     

    Građani Zrenjanina i okolnih sela iskoristili su ovu priliku da se u direktnom kontaktu sa zaposlenima u JVP „Vode Vojvodine“ požale na previsoke račune za odvodnjavanje, ali i druge probleme u vezi sa ovom naknadom.

     

    Jedan stariji čovek iz Aradca, kog smo zatekli ispred prostorija, dok je čekao na prijem, kazao nam je da je dobio obaveštenje da duguje 22.000 dinara za odvodnjavanja od 2016. godine do danas. Poneo je sve uplatnice, kako bi dokazao da je u pitanju greška.

     

    Jedna starija sugrađanka, koja je takođe čekala u redu, kaže da je došla da bi tražila reprogram.

     

    Službenici „Voda Vojvodine“ su kazali da danas rešavaju pojedinačne zahteve stranaka. Građani će, ipak, morati i pismeno da se obrate pravnoj službi ovog preduzeća.

     

    U neposrednom kontaktu sa predstavnicima Službe za naknade JVP „Vode Vojvodine“, obveznici mogu dobiti odgovore na pitanja u vezi sa rešenjima, žalbama, prigovorima, opomenama, reprogramima, spornim dugovanjima, upisu u katastar i slično.

     

    Sledeći termin za prijem obveznika naknade za odvodnjavanje u Zrenjaninu „Vode Vojvodine“ organizuju u utorak, 23. avgusta.

     

    Pratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

     

    U Zrenjanin mogu doći i obveznici iz okolnih mesta i opština.

     

    Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

     

    Podeli vest:

    Facebook Twitter WhatsApp
  • Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

    Komentari 4

    1. „Građani došli da se žale na previsoke račune za odvodnjavanje“
      NA +37 STEPENI! DA ISPRAVLJAJU GREŠKE ADMINISTRACIJE!!!
      NETAČNE PODATKE IZ KATASTRA REKLAMIRAJU, KAO I VLASNIŠTVA NAD ZEMLJIŠTEM, KOJE NIJE NJIHOVO VEĆ GODINAMA I SL.!!!
      BLAGO NAMA, S NJIMA!!!
      PREKOR IZ ELEMIRA!

      1. Građani takođe nisu upoznati sa činjenicom da dugovi posle godinu dana zastarevaju i nisu obavezni da ih plate.Da je ovo pravna država kao što nije, pa da svi tuže institucije koje na ovako prljav način pokušavaju da dodatno zarade na naivnim potrošačima, a naravno i ako se radi o administrativnim greškama nesposobnih kadrova koji su zaposleni preko stranačke pripadnosti, ne bi više bilo takvih namernih pa ni nenamernih „grešaka“.Niko nije dužan da duže od godinu dana čuva sve račune i uplatnice, to je sasvim nepotrebno pravljenje cirkusa i „salate“ od papira po raznim kutijama i ormarima.Može to da se organizuje i da bude sve uredno, ali brzo se nakupe silni računi, a zapravo nema nikakve potrebe čuvati sve to što je starije od godinu dana.Ako su ove „institucije“ uporne i bezobrazne, a neke čak prete i tužbama, svako se može pozvati na zastarelost slučaja i duga, a te pretnje su u većini slučajeva prazne pretnje i zastrašivanje korisnika i potrošača. bez ikakvih legalnih osnova, a to bi trebalo da se spreči na sve moguće načine.

        1. Da dodam i ovo:

          Zakon o obligacionim odnosima reguliše sva dugovanja za komunalije tako da zastarevaju nakon 12 meseci od nastanka duga, tj. datuma na računu.

          Posle tog roka, trgovac ima pravo da tuži korisnika usluge koji, da bi izbegao naplatu duga, može da se pozove na rok zastarelosti. Za koje sve usluge važi ovaj rok?

          „Jednogodišnji rok zastarevanja odnosi se na komunalne usluge i srodne delatnosti. To su sve usluge od opšteg ekonomskog interesa – struja, voda, telefon, kablovska, parking servis.Znači, sve one usluge koje čak ne moraju da budu pružane od trgovaca koji predstavljaju javna komunalna preduzeća, nego i one u koje spadaju privatne kompanije poput mobilnih i kablovskih operatera. Sve to spada u jednogodišnji rok zastarelosti“, kaže Dejan Gavrilović, predsednik udruženja „Efektiva“ koje se bavi zaštitom prava potrošača.

          Prodavac usluge može da tuži dužnika i nakon na primer pet godina, ali je pravo potrošača da se pozove na zastarelost, kaže Gavrilović i dodaje da, ako se portrošač ne pozove na zastarelost, dug ponovo postaje važeći i trgovac ima pravo da ga naplati, preko izvršitelja.

          Razlika u primeni roka zastarelosti postoji samo kod komunalnih usluga, koja se podvode pod član 378 stav 1 ovog Zakona, a taj stav se odnosi isključivo na domaćinstva, ne i na pravna lica. Tako se na fizička lica primenjuje jednogodišnji rok zastarelosti, a na pravna lica rok zastarelosti od tri godine.
          Treba li čuvati račune?

          Potrošač nije legalno obavezan da čuva prispele račune i kopije uplatnica, ali u slučaju mogućeg spora to može da predstavlja problem, stoga u ovom udruženju savetuju potrošačima da čuvaju pristigle račune.

          “S obzirom na to da se često dešavaju situacije da neki trgovac potražuje od potrošača nešto za šta on tvrdi da je plaćeno, a nije sačuvao uplatnicu i to ne može da dokaže, jedini dokaz u takvoj situaciji je evidencija trgovca. Trgovac to može da lažira, može doći i do kvara u sistemu, pa da se pojavi neki dug koji je stvarno plaćen, a potrošač to ne može da dokaže i onda će da izgubi spor ili će morati ponovo da plati. Zato je savet potrošačima da čuvaju dokaze. To ne mora da bude uplatnica, dovoljan je i račun za struju, telefon, na kom je naznačeno da nema prethodnog dugovanja. Svaki takav račun je dokaz da su za prethodni mesec obaveze plaćene”, kaže Gavrilović.

    2. Najlogicnije bi bilo da se odvodnjavanje ukine, tj da se finansira od poreza, odnosno iz budzeta. Skinuli bi nam se s grbace. Preporucujem obilazak doticne firme u NS, da vidite sta je drzavni posao, manekenke paradiraju hodnicima noseci kafu, a nas, koji ih placamo, strpali su u podrum, da se tamo borimo s njima

    Napiši komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


    NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 96H

    Ostalo iz kategorije Ekonomija