Društvo Vesti Zrenjanin

„Mlekoprodukt“ učestvovao u ekološkoj manifestaciji „Neko tvoj“ (Foto)

eko manifestacija neko tvoj

Briga o životnoj sredini bila je glavna tema eko manifestacije „Neko tvoj“, usmerene na edukaciju dece kroz igru, zabavu i kreativne radionice, koja je održana u subotu, 19. juna, na platou SPENS-a u Novom Sadu.

 

U okviru bogatog programa održane su izložbe, radionice i humanitarne akcije, uz zabavni i kulturno – umetnički program. Posebno zapažena bila je edukativna radionica Biser Nutri Akademije #PositiveFood, održana uz mnogo zdravih i ukusnih zalogaja.

 

Manifestaciju organizovanu povodom Svetskog dana zaštite životne sredine, otvorio je Zdravko Jelušić, član novosadskog Gradskog veća zadužen za komunalne poslove. Tom prilikom, on je istakao važnost ovakvih događaja, koji podstiču svest ljudi o značaju zaštite životne sredine.

 

Manifestacija je okupila brojne mališane koji su igrali, pevali, kuvali, zabavljali se i učili preko celog dana.

 

eko manifestacija neko tvoj

 

Budući da je posebno posvećena društvenoj odgovornosti i brizi o ekologiji, zrenjaninska kompanija „Mlekoprodukt“ je učestvovala u delu programa kao jedan od partnera događaja.

 

Pratite portal zrenjaninski.com i na Instagramu

 

U okviru manifestacije održana je radionioca Biser Nutri Akademije #PositiveFood, na kojoj su deca, uz kulinarskog profesionalca Borisava Lovića, pripremala zdrava i ukusna jela, učeći istovremeno o značaju odgovorne i zdrave ishrane za pravilan rast i razvoj. Mališani su uz zdrave zalogaje od sira i voća učestvovali i u kvizu na temu zdrave ishrane.

 

eko manifestacija neko tvoj

 

Prijavite se na naš newsletter i jedanput nedeljno najvažnije vesti iz Zrenjanina i okoline stizaće na vašu e-mail adresu.

 

Podeli članak

Dodaj komentar

Klikni da bi ostavio komentar

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.