Društvo

Dan pobede i Dan Evrope

ZRENJANIN – Danas je veliki Dan pobede, 9. maj, ujedno i Dan Evrope, koji se u našem gradu obeležava nizom manifestacija. Tokom dana biće polagani venci na više spomen obeležja u gradu  a u podne održan koncert grupe “Riblja Čorba” u glavnoj ulici.

Opstina
Gradska kuća

Gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić priredio je prijem za predstavnike ambasade Ruske Federacije, predstavnike Vojske Srbije i Udruženja boraca Narodnooslobodilačkog rata (SUBNOR).

Na spomen kosturnicu boraca Crvene armije i spomen obeležje streljanim rodoljubima na Bagljašu, vence će položiti predstavnici ambasade Rusije, gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić, predsednica Skupštine grada Eleonora Marjanović, načelnica Odeljenja finansija Gradske uprave Žana Šahović, kao i predstavnici Vojske Srbije i SUBNOR-a.

Na spomenik Narodnom heroju Žarku Zrenjaninu vence že položiti zamenik gradonačelnika Zrenjanina Saša Santovac, zamenik predsednika Skupštine grada Ljubomir Stanisavljev i članica gradskog veća Dubravka Bengin Bulovan, kao i predstavnici ambasade Rusije, delegacije SUBNOR-a, Srednjobanatskog okruga, gradskih ustanova i organizacija.

Od 12 časova u centru grada počinje koncert grupe “Riblja čorba”.

Od danas, u našem gradu počinje I kulturna manifestacija u koju je uključen Narodni muzej Zrenjanin – Muzeji Srbije 10 dana od 10 do 10 – tokom koje će vrata ove kulturne ustanove deset dana biti otovrena od 10 do 22 časa, uz bogat kulturni program.

Podeli članak

1 Comment

Klikni da bi ostavio komentar

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

  • e, stvarno ne znam da li su bora djordjevic i riblja corba bolji izbor povodom dana pobede ili dana evrope!?! mislim, takav jedan evropejac u dusi a ujedno i antifasista :-))

  • e, stvarno ne znam da li su bora djordjevic i riblja corba bolji izbor povodom dana pobede ili dana evrope!?! mislim, takav jedan evropejac u dusi a ujedno i antifasista :-))