• Zrenjaninci pretrpeli u Leskovcu ubedljiv poraz od 20 koševa razlike

KK Zdravlje (Leskovac) – KK Proleter Naftagas 94:74 (28:21, 26:15, 20:21, 20:17)   Ubedljiv poraz od dvadeset koševa razlike, košarkaši zrenjaninskog Proletera pretrpeli su na gostovanju u Leskovcu. Oni su, naime, u utakmici 18. kola Druge muške lige, rezultatom 94:74, poraženi od ekipe KK Zdravlje.   Leskovčani su mnogo bolje otvorili susret, te su nakon […]

Zrenjaninci pretrpeli u Leskovcu ubedljiv poraz od 20 koševa razlike

KK Zdravlje (Leskovac) – KK Proleter Naftagas 94:74 (28:21, 26:15, 20:21, 20:17)

Ubedljiv poraz od dvadeset koševa razlike, košarkaši zrenjaninskog Proletera pretrpeli su na gostovanju u Leskovcu. Oni su, naime, u utakmici 18. kola Druge muške lige, rezultatom 94:74, poraženi od ekipe KK Zdravlje.

Leskovčani su mnogo bolje otvorili susret, te su nakon manje od četiri minuta igre stekli prvu dvocifrenu prednost (semafor 12:2). Pokušavali su izabranici Stefana Atanackovića da se vrate u meč nakon početnog šoka i stigli su do minus četiri u devetom minutu susreta. Ali, to je bilo sve od zrenjaninskih crveno-belih.

Odlično su Leskovčani započeli i drugu deonicu. Veoma su brzo stigli do novih plus deset, da bi u narednim minutima razliku uvećavali do čitavih dvadeset poena razlike, viđenih u devetnaestom minutu susreta.

Strpljivom igrom u poslednje dve četvrtine, košarkaši Zdravlja su uspeli da do kraja meča zadrže ostvarenu prednost. Stoga su bodovi potpuno zasluženo ostali na jugu Srbije.

Najefikasniji pojedinac među Zrenjanincima bio je Lazar Grbović sa dabl dabl učinkom, 21 ostvarenim poenom i 10 skokova, dok su Simović i Munižaba postigli po 11 koševa.

U narednom kolu, koje je na programu u subotu, 22. februara, košarkaši Proletera će u Kristalnoj dvorani dočekati niški KK Konstantin.