• Vojvođanska liga „Istok“: Po bod za Jedinstvo i Budućnost (Foto)

Derbi meč 4. kola Vojvođanske lige „Istok“, u kojem su se u Banatskom Karađorđevu sastali domaće Jedinstvo i Budućnost iz Srpske Crnje, opravdao je očekivanja. Viđena su četiri pogotka, brza i zanimljiva igra, kao i nekolicina propuštenih šansi na obe strane.   Poveli su gosti u 9. minutu susreta. Stanislav Todorov je nakon kontranapada izašao […]

Vojvođanska liga „Istok“: Po bod za Jedinstvo i Budućnost (Foto)

Poveli su gosti u 9. minutu susreta. Stanislav Todorov je nakon kontranapada izašao sam ispred golmana domaćih Slobodana Đurića i nadmudrio ga za vođstvo Budućnosti od 0:1. Na 1:1 izjednačava Grban u 39. minutu, nakon odlične asistencije Zekanovića.

Domaći, pogotkom Zekanovića u 70. minutu, uspevaju da dođu do potpunog preokreta, a isti igrač u 82. minutu propušta priliku sa penala da reši pitanje pobednika. Njegov šut sa bele tačke završava više od pola metra pored desne stative gola gostiju. Kazna za domaće stiže u trećem minutu sudijske nadoknade, kada preko rezerviste Prpe ekipa Budućnosti stiže do izjednačenja i osvajanja jednog boda sa ovog derbi susreta.

Omladinac FAM deklasirao Radnički iz Sutjeske

Od ostalih rezultata 4. kola Vojvođanske lige „Istok“ treba izdvojiti ubedljivu pobedu ekipe Omladinac FAM. Oni su na svom terenu u Botošu, rezultatom 8:0, deklasirali ekipu Radničkog iz Sutjeske. Četvorostruki strelac za Botošane bio je Novković, dok su po jedan pogodak postigli Radojčić, Šarenac, Jovanov i Miloš (autogol).

Krajina je na svom terenu savladala Banat iz Čente sa 1:0. Jedini gol viđen je u 15. minutu, a strelac sa bele tačke bio je Nikola Bogić.

OFK Begej iz Žitišta slavio je na gostovanju u Novom Bečeju protiv ekipe Jedinstva rezultatom 0:2. Dvostruki strelac za Žitištane bio je Goran Vlaučin u 33. i 62. minutu meča.

Naftagas iz Elemira upisao je tri nova boda. On je na gostovanju u Vlajkovcu savladao domaće Jedinstvo rezultatom 0:2. Golove za „naftaše“ postigli su Panić u 4. i Popov 79. minutu susreta.