• Vojvođanska liga Istok: „Naftaši“ postigli šest golova, Begej slavio u Žitištu

Prošlog vikenda na programu su bile utakmice 5. kola fudbalskog prvenstva u Vojvođanskoj ligi „Istok“.   U derbiju kola, na stadionu u Elemiru, sastali su se domaći Naftagas i gosti iz Botoša, ekipa Omladinac FAM. Neumoljivi „naftaši“ ubedljivo su savladali Botošane slavivši pobedu rezultatom 6:1. Het-trik za Elemirce postigao je Aleksandar Panić, koji je mrežu […]

Vojvođanska liga Istok: „Naftaši“ postigli šest golova, Begej slavio u Žitištu

Prošlog vikenda na programu su bile utakmice 5. kola fudbalskog prvenstva u Vojvođanskoj ligi „Istok“.

U derbiju kola, na stadionu u Elemiru, sastali su se domaći Naftagas i gosti iz Botoša, ekipa Omladinac FAM. Neumoljivi „naftaši“ ubedljivo su savladali Botošane slavivši pobedu rezultatom 6:1. Het-trik za Elemirce postigao je Aleksandar Panić, koji je mrežu nemoćnog Miškova zatresao u 3, 42. i 89. minutu meča. Pogotke za domaće postigli su još i Lazar Popov u 9, Miljan Milivojev u 10. i Jankov u 28. minutu meča. Jedini gol za Botošane postigao je Slađan Novković u 66. minutu.

Fudbaleri Begeja iz Žitišta ostvarili su i četvrti ovosezonski trijumf. Oni su na svom terenu savladali goste iz Plandišta, ekipu Sloge, rezultatom 3:1.

Iako u prvom poluvremenu nisu viđeni pogoci, mrežu gostiju već u trećem minutu nastavka načeo je Vlaučin. Gosti su preko Sprema došli do izjednačenja u 63. da bi samo minut kasnije, drugim golom Vlaučina, Begej poveo sa 2:1. Pogodak za konačnih 3:1 delo je Umićevića u 72. minutu.

Treba napomenuti da je Novak u 60. minutu susreta promašio penal, a da je strelac jednog pogotka Umićević u 85. minutu promašio zicer, prebacivši gol šutem sa samo tri metara udaljenosti.