• Vojvođanska liga „Istok“: Fudbalsko prvenstvo postaje sve zanimljivije

Fudbalsko prvenstvo u Vojvođanskoj ligi „Istok“ postaje sve zanimljivije. U vikendu za nama odigrane su utakmice 6. kola, nakon kojih je došlo do određenih promena na vrhu tabele.   FK Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) – FK Banat (Čenta) 2:1 (poluvreme 2:0)   Karađorđevčani su uspeli da iskoriste remi u derbiju koji je odigran u Kikindi, te […]

Vojvođanska liga „Istok“: Fudbalsko prvenstvo postaje sve zanimljivije

Fudbalsko prvenstvo u Vojvođanskoj ligi „Istok“ postaje sve zanimljivije. U vikendu za nama odigrane su utakmice 6. kola, nakon kojih je došlo do određenih promena na vrhu tabele.

FK Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) – FK Banat (Čenta) 2:1 (poluvreme 2:0)

Karađorđevčani su uspeli da iskoriste remi u derbiju koji je odigran u Kikindi, te pobedom na svom terenu nad ekipom Banata iz Čente preuzmu lidersku poziciju na tabeli. Povelo je Jedinstvo u 22. minutu. Nakon centaršuta koji je uputio Aleksandar Grban, odlično se snašao Đorđe Korać te je prelepim volej udarcem sproveo loptu u mrežu gostiju. Na 2:0 povisio je golman domaćih Slobodan Đurić. On je preuzeo odgovornost izvođenja penala, te je snažnim šutem sa jedanaest metara po sredini gola duplirao prednost svoje ekipe. Konačnih 2:1 postavljeno je u 47. minutu. Strelac prelepog pogotka sa 25 metara udaljenosti bio je Živa Radojev.

vojvođanska liga istok

OFK Kikinda – FK Naftagas (Elemir) 2:2 (poluvreme 2:0)

Derbi, do ovog kola dve prvoplasirane ekipe, koji je odigran u Kikindi, doneo je mnogo uzbuđenja. Ekipa Naftagasa iz Elemira uspela je da, iako je poslednjih 35 minuta igrala sa igračem manje, odigra nerešeno 2:2, te na taj način „izvuče“ bod protiv odličnih domaćina. OFK Kikinda je povela već u 8. minutu kada je Kresoja šutem sa ivice kaznenog prostora po prvi put matirao golmana „naftaša“ Mijatovića. Isti igrač je u 35. minutu, nakon asistencije Mijatovića, povisio na 2:0. Prvi gol za gostujuću ekipu delo je Miljana Milivojeva u 66. minutu. On se odlično snašao nakon jednog odbitka u kaznenom prostoru domaćih, te bez većih problema sproveo loptu u nebranjeni deo mreže. Iako sa igračem manje, fudbaleri Naftagasa nastavili su sa žestokim napadima na gol Kikinđana. Pogodak za konačnih 2:2 viđen je u petom minutu sudijske nadoknade. Miljan Milivojev je uputio odličan šut ka golu domaće ekipe, međutim, prečka je sprečila da lopta završi u mreži. Nakon odbitka od okvir gola, lopta dolazi do Dalibora Dabića, koji je prosleđuje u mrežu Kikinđana.

Od ostalih rezultata treba napomenuti da je OFK Begej iz Žitišta odigrao utakmicu bez golova na gostovanju u Vlajkovcu protiv ekipe Jedinstva. Omladinac FAM je u Botošu ubedljivo savladao Radnički iz Kovina rezultatom 6:1, dok je ekipa Budućnosti iz Srpske Crnje na svom terenu slavila pobedu nad Borcem iz Starčeva rezultatom 4:1.