• Vojvođanska liga Istok: Elemirci remizirali u duelu sa FK Mladost (Foto)

FK Naftagas (Elemir) – FK Mladost (Omoljica) 2:2 (poluvreme 0:1)   Derbi 9. kola Vojvođanske lige „Istok“ odigran je u subotu, 3. oktobra, u Elemiru. Na terenu nadomak Zrenjanina sastali su se pretendenti za ulazak u viši rang takmičenja, domaći Naftagas i gosti iz Omoljice, ekipa FK Mladost.   PROČITAJTE JOŠ: Povratak braće: Luka i […]

Vojvođanska liga Istok: Elemirci remizirali u duelu sa FK Mladost (Foto)

FK Naftagas (Elemir) – FK Mladost (Omoljica) 2:2 (poluvreme 0:1)

Viđena je odlična fudbalska predstava, puna dinamike svih devedeset minuta.

Poveli su gosti već u petom minutu preko Dejana Živkova. Prednost na 0:2 Mladost je uvećala u 64. minutu golom Slavena Juriše. Tada su Elemirci krenuli na sve ili ništa. Trener „naftaša“ Dragan Jović obavio je nekoliko izmena i napravio promene u formaciji igre, što je dovelo do toga da domaći do kraja meča stignu do boda.

Prvo je Miljan Milivojev u 69. minutu odlično iskoristio centaršut Nikole Grbića i sa pet metara pogodio donji levi ugao golmana Stefana Lukovića za 1:2. U poslednjim minutima meča, gosti u svom kaznenom prostoru obaraju Vladimira Jankova. Sa bele tačke precizan je bio Miljan Milivojev, te je na taj način utakmica završena nerešeno 2:2.

Nakon devet odigranih kola, Mladost zauzima drugu, a Naftagas treću poziciju na tabeli.