• Samolovac i Marić osvojili zlatne medalje na evropskom šampionatu

Karatisti Banatskog cveta iz Zrenjanina Goran Samolovac i Srđan Marić osvojili su zlatne medalje na 35. Evropskom šampionatu u karateu, koji je prošlog vikenda održan u Beogradu, u organizaciji Evropske tradicionalne karate federacije.   Na šampionatu su učestvovali takmičari iz 29 zemalja, u kategorijama kadeta, juniora, omladinaca, mlađih seniora, seniora i veterana, u muškoj i […]

Samolovac i Marić osvojili zlatne medalje na evropskom šampionatu

Karatisti Banatskog cveta iz Zrenjanina Goran Samolovac i Srđan Marić osvojili su zlatne medalje na 35. Evropskom šampionatu u karateu, koji je prošlog vikenda održan u Beogradu, u organizaciji Evropske tradicionalne karate federacije.

Na šampionatu su učestvovali takmičari iz 29 zemalja, u kategorijama kadeta, juniora, omladinaca, mlađih seniora, seniora i veterana, u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Goran Samolovac je osvojio zlato u disciplini fuku go i bronzu u disciplini kate, obe u seniorskoj kategoriji, u izuzetno jakoj konkurenciji. Samolovac je, inače, osim što se takmičio, i sudio na ovom međunarodnom događaju.

srđan marić

Srđan Marić je osvojio zlato u disciplini kumite tim, zajedno sa momcima iz Karate kluba Crvena zvezda, na čelu sa sjajnim trenerom Igorom Gajićem.

„Ovo nije prvi put da se bratski klubovi ujedinjuju na evropskom ili svetskom šampionatu“, kažu u Banatskom cvetu.

Podsetimo da su Goran i Srđan 2019. godine doneli pregršt medalja sa Svetskog prvenstva u Nemačkoj.

– Banatski cvet trenutno u svojoj bogatoj riznici sa evropskih šampionata ima dva zlata i pet bronzi, kao i bronzu sa Evropskog kupa – kaže predsednik kluba Nikola Vukelić.