• Proleter imao najteži ispit do sada, nije uspeo da ga položi

RK Kikinda Grindex – RK Proleter 27:18 (poluvreme 11:6)   Rukometaši zrenjaninskog Proletera porazom su okončali ovogodišnje takmičenje u Super B ligi Srbije – grupa Sever Centar. S ukupno trinaest pobeda i sedam izgubljenih utakmica prvenstvo su završili na trećem mestu na tabeli, što ipak nije bilo dovoljno za plasman u najviši rang takmičenja.   […]

Proleter imao najteži ispit do sada, nije uspeo da ga položi

RK Kikinda GrindexRK Proleter 27:18 (poluvreme 11:6)

Naime, u 22. kolu izabranici Zoltana Ivanice imali su do sada najteži ispit, jer su na noge išli silno motivisanoj ekipi Kikinde, kojoj je pobeda u ovom meču obezbeđivala direktan plasman u Super A ligu.

rukomet

U sjajnoj atmosferi, pred prepunim tribinama SC „Jezero“, domaća ekipa je od samog starta preuzela inicijativu, te je već u 14. minutu njihova prednost dostigla pet poena razlike.

U nastavku prve deonice Kikinđani su veoma čvrstom igrom održavali stečenu prednost, te se na desetominutni odmor otišlo rezultatom 11:6.

Prvih deset minuta drugog poluvremena ponovo je donelo izjednačenu utakmicu, da bi poslednjih 20 minuta igre ekipa Kikinde ubacila u šestu brzinu, što joj je donelo konačnih devet poena razlike i veliko slavlje, s obzirom na to da je obezbedila direktan plasman u najelitnije takmičenje domaćeg šampionata.

Među igračima Proletera najviše su se istakli Matija Bjelica, Vesko Barjaktarević i Dejan Čobanov, koji su postigli po 3 pogotka.