• Lider na tabeli bio preveliki zalogaj za rukometaše Proletera (Foto)

RK Proleter (Zrenjanin) – RK Vojvodina (Novi Sad) 19:34 (poluvreme 10:16)   Lider na tabeli, ekipa Vojvodine iz Novog Sada, bio je preveliki zalogaj za rukometaše Proletera. Zrenjaninci su u sredu, 25. novembra, na parketu Kristalne dvorane, u zaostaloj utakmici 7. kola ARKUS lige – grupa A, poraženi od aktuelnog osvajača Kupa Srbije, sa ubedljivih […]

Lider na tabeli bio preveliki zalogaj za rukometaše Proletera (Foto)

RK Proleter (Zrenjanin) – RK Vojvodina (Novi Sad) 19:34 (poluvreme 10:16)

Lider na tabeli, ekipa Vojvodine iz Novog Sada, bio je preveliki zalogaj za rukometaše Proletera. Zrenjaninci su u sredu, 25. novembra, na parketu Kristalne dvorane, u zaostaloj utakmici 7. kola ARKUS lige – grupa A, poraženi od aktuelnog osvajača Kupa Srbije, sa ubedljivih 19:34.

Uspevali su izabranici Momira Rnića da pariraju gostima sve do 21. minuta meča. Nakon toga je usledilo nekoliko kardinalnih grešaka zrenjaninskih crveno-belih, što su iskusni Novosađani iskoristili, te nakon prvih trideset minuta stekli prednost od 10:16.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo gostujućem timu, koji je iz minuta u minut povećavao prednost, te utakmicu dobio sa ubedljivih petnaest golova razlike.

Među Zrenjanincima, najefikasniji je bio Predrag Krivošija sa sedam postignutih golova. Saša Terzić se četiri puta upisao u listu strelaca, dok je Ognjen Karlaš postigao tri pogotka. Dva gola je dao Nenad Todorov, a Stefan Toškov, Filip Terzić i David Pešić uspeli su po jednom da se upišu u strelce.

Za igrača utakmice proglašen je golman gostiju Svetislav Verkić.