• Lepe vesti iz Subotice – ŽOK Klek ostvario još jednu pobedu!

ŽOK Spartak (Subotica) – ŽOK Klek 1:3 (18:25, 23:25, 25:19, 12:25)   Lepe vesti nam stižu iz subotičke dvorane „Dudova šuma“. Nakon prošlonedeljne pobede nad Vizurom, odbojkašice Kleka su u petak, 18. oktobra, trijumfovale i na gostovanju protiv ekipe Spartaka, u okviru 3. kola Super lige Srbije.   Iako je Klek bolje otvorio utakmicu i […]

Lepe vesti iz Subotice – ŽOK Klek ostvario još jednu pobedu!

ŽOK Spartak (Subotica) – ŽOK Klek 1:3 (18:25, 23:25, 25:19, 12:25)

Iako je Klek bolje otvorio utakmicu i u prvom setu poveo sa 4:2, domaće odbojkašice su serijom od 8:3 preokrenule rezultat u svoju korist. To nije pokolebalo izabranice Zorana Pavlovića koje su uz veliki imperativ pobede dodale gas, napravile novi preokret, te dobile prvi set rezultatom 25:18.

Najzaslužnije za osvojen drugi set za Klečanke bile su Marija Miljević i Nevena Džamić. One su u oskudnim momentima ove deonice svojim servisima prosto terorisale prijem Subotičanki.

Nakon dva sjajno odigrana seta usledilo je neshvatljivo opuštanje kod gošći, uz previše grešaka. Odbojkašice Spartaka su u ovoj deonici konstantno bile u vođstvu, koje je u jednom trenutku iznosilo celih 11 poena razlike (semafor 23:12). Krenule su Klečanke u samom finišu trećeg seta na sve ili ništa. Ali, sve što uspele bilo je da ublaže prednost domaće ekipe, te izgube set sa 25:19.

Ispostavilo se da je finiš trećeg seta bio samo uvertira za sjajnu četvrtu deonicu. Nju su izabranice Zorana Pavlovića brilijantno odigrale i ubedljivo dobile sa 25:12, što je rezultiralo veoma važnom pobedom od 3:1 u setovima.

U narednom, 4. kolu, ŽOK Klek će na parketu Kristalne dvorane dočekati ekipu Uba. Meč je zakazan za naredni petak, 25. oktobar.