• Lepe vesti iz Proletera: Ognjenu zlato u Beogradu, Nikola stigao u Tokio

Plivač zrenjaninskog Proletera Ognjen Kovačević učestvovao je na Evropskom juniorskom prvenstvu, koje je održano u Rimu. On je u trci na 50m leđno zauzeo 23. mesto sa vremenom 26.76.   Ognjenu je ovo prvo Evropsko prvenstvo, a i naredne dve godine će se takmičiti kao junior, tako da je u Rimu, sa trenerom Miloradom Radišićem, […]

Lepe vesti iz Proletera: Ognjenu zlato u Beogradu, Nikola stigao u Tokio

Plivač zrenjaninskog Proletera Ognjen Kovačević učestvovao je na Evropskom juniorskom prvenstvu, koje je održano u Rimu. On je u trci na 50m leđno zauzeo 23. mesto sa vremenom 26.76.

Ognjenu je ovo prvo Evropsko prvenstvo, a i naredne dve godine će se takmičiti kao junior, tako da je u Rimu, sa trenerom Miloradom Radišićem, sakupljao dragoceno iskustvo među starijim plivačima.

plivači proletera

Mnogo uspešniji Ognjen Kovačević je bio u Beogradu, na trodnevnom plivačkom takmičenju, na kojem su učestvovali plivači iz zemalja centralne Evrope.

Plivački klub Proleter je bio zastupljen sa troje plivača, koje je predvodio trener Radišić.

Ovog puta, Ognjen je u trci na 50m leđno osvojio zlatnu medalju, dok je kao učesnik štafeta osvojio dve srebrne medalje. Finala su izborile Lena Stoiljkovski i Lara Lilić.

nikola aćin u tokiju

Proleter će, inače, imati svoje predstavnike i na Olimpijskim i Paraolimpijskim igrama u Tokiju.

Nikola Aćin je doputovao u glavni grad Japana, gde 25. jula nastupa u štafeti 4×100 kraul.

Takođe, u okviru priprema za Paraolimpijske igre, Katarina Draganov Čordaš je učestvovala na takmičenju „Zagreb open 2021“ i osvojila srebrnu medalju, sa najboljim vremenom u karijeri.

katarina draganov čordaš

Plivači Proletera učestvovali su i na prvom Fruškogorskom plivačkom maratonu.

U trci na 2500m Slađana Gostojić Tomić i Dragan Mirkov osvojili su srebrne medalje.