• Lena Stoiljkovski i Lara Lilić prvakinje Srbije, odličan i Nikola Aćin

Na letnjem prvenstvu Srbije u plivanju za juniore i apsolutno, održanom u Beogradu, takmičari Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina postigli su odlične rezultate.   Na prvenstvu je učestvovalo više od 300 takmičara, a Proleter je nastupio sa 13. Naš klub je bio oslabljen, jer je zbog bolesti izostao Ognjen Kovačević.   PROČITAJTE JOŠ: Atletska staza […]

Lena Stoiljkovski i Lara Lilić prvakinje Srbije, odličan i Nikola Aćin

Na letnjem prvenstvu Srbije u plivanju za juniore i apsolutno, održanom u Beogradu, takmičari Plivačkog kluba Proleter iz Zrenjanina postigli su odlične rezultate.

Na prvenstvu je učestvovalo više od 300 takmičara, a Proleter je nastupio sa 13. Naš klub je bio oslabljen, jer je zbog bolesti izostao Ognjen Kovačević.

Plivačica Lara Lilić osvojila je čak sedam medalja. Ona i Nikola Aćin su osvojili i apsolutne medalje, a Lena Stoiljkovski i Lara Lilić postale su prvakinje Srbije.

Lara Lilić je osvojila zlatne medalje na 100 i 200 metara leđno u juniorskoj konkurenciji, srebrne medalje na 50 metara leđno u juniorskoj konkurenciji i 200 metara leđno apsolutno, a na 100 metara leđno apsolutno i 800 kraul u juniorskoj konkurenciji osvojila je bronzu.

Nikola Aćin je osvojio srebrne medalje na 50 i 100 metara kraul apsolutno i na 100 metara leđno apsolutno.

nikola aćin

Lena Stoiljkovski zlatnu medalju je osvojila na 400 metara kraul u juniorskoj konkurenciji.

Štafeta 4×50 metara za žene, u sastavu Stoiljkovski, Marić, Vojnov i Trankulov, osvojila je srebrnu medalju, a 4×50 mešovito, u sastavu Lilić, Vojnov, Delić i Trankulov – bronzanu.

Štafeta 4×50 metara mix, u sastavu Cvetkov, Kovačević, Stoiljkovski i Vojnov, osvojila je srebrnu medalju.

Treneri ekipe bili su Milorad Radišić, Dragan Jocić i Ivana Borić.