• KOŠARKAŠI PROLETERA OSTVARILI NOVU PRVENSTVENU POBEDU

KK KONSTANTIN (Niš) – KK PROLETER (Zrenjanin) 62:86 (22:28, 11:13, 16:20, 13:25)   Košarkaši zrenjaninskog Proletera ostvarili su novu prvenstvenu pobedu, ovog puta na gostovanju u Nišu ekipi KK Konstantin, u okviru 8. kola Druge košarkaške lige.     Zrenjaninci su od samog starta bili u vođstvu i ni u jednom trenutku utakmice nisu ispuštali […]

KOŠARKAŠI PROLETERA OSTVARILI NOVU PRVENSTVENU POBEDU

KK KONSTANTIN (Niš) – KK PROLETER (Zrenjanin) 62:86 (22:28, 11:13, 16:20, 13:25)

Košarkaši zrenjaninskog Proletera ostvarili su novu prvenstvenu pobedu, ovog puta na gostovanju u Nišu ekipi KK Konstantin, u okviru 8. kola Druge košarkaške lige.

Zrenjaninci su od samog starta bili u vođstvu i ni u jednom trenutku utakmice nisu ispuštali prednost. Samo u jednom momentu, u 17. minutu meča, domaća ekipa je prišla na dva poena zaostatka, ali to je bilo sve što je uspela da uradi na ovoj utakmici. Treba takođe napomenuti da su izabranici Zorana Bajina u poslednjih 5 minuta poslednje četvrtine napravili seriju 21:5, i na taj način utakmicu završili sa ubedljivom prednošću od 24 poena razlike.

Najefikasniji među zrenjaninskim crveno-belima bio je Nikola Šućov sa 21 postignutim poenom, dok takođe treba istaći i efikasnost Slobodana Lalića koji je dao 20 koševa i Đorđa Božovića sa 18 pogodaka.

Nakon osam odigranih kola, KK Proleter se nalazi na 3. mestu na tabeli sa 12 bodova, odnosno skorom od šest pobeda i dva poraza.

U narednom kolu, u subotu, 25. novembra, u Kristalnoj dvorani, izabranici Zorana Bajina dočekuju Zdravlje iz Leskovca.