• Dunja nova državna prvakinja na 800 metara u kategoriji starijih juniorki

Članica Atletskog kluba Banat iz Zrenjanina Dunja Sikima nova je državna prvakinja na 800 metara u kategoriji starijih juniorki.   Na državnom prvenstvu, koje je održano u Kruševcu, Dunja je u trci na 400 metara osvojila srebrnu medalju.   PROČITAJTE JOŠ: Ludoški pokorio Temišvar: Zoran osvojio juniorski ITF turnir!   Pre nastupa na državnom šampionatu, […]

Dunja nova državna prvakinja na 800 metara u kategoriji starijih juniorki

Članica Atletskog kluba Banat iz Zrenjanina Dunja Sikima nova je državna prvakinja na 800 metara u kategoriji starijih juniorki.

Na državnom prvenstvu, koje je održano u Kruševcu, Dunja je u trci na 400 metara osvojila srebrnu medalju.

Pre nastupa na državnom šampionatu, Dunja je učestvovala na evropskom juniorskom prvenstvu u atletici, koje je održano u Jerusalimu. Nije uspela da se plasira u finale, pa je na kraju osvojila deveto mesto u konkurenciji 26 takmičarki sa Starog kontinenta.

– Za nas je ovo veliki uspeh, mada su Dunju od ulaska u finale delile stotinke. Posebno nam je žao jer je finalna trka bila po Dunjinoj meri. No, ovo je još jedno veliko iskustvo koje ćemo primeniti u daljem radu – kaže za portal zrenjaninski.com Dunjin trener Petar Tankosić.

Dunja Sikima i njen trener sutra sa reprezentacijom putuju na Balkanijadu, koja se održava u Turskoj. Dunja će boje reprezentacije braniti na 800 metara i u štafeti 4×400 metara.