• RUKOMET: DRAMA NA PARKETU, VELIKA POBEDA ZRENJANINACA (FOTO)

ZRENJANIN – Zrenjaninska Kristalna dvorana je u subotu 30. oktobra bila poprište napete i veoma dramatične utakmice, u kojoj su se, u okviru 2. kola Super B lige, pred oko 150 ljubitelja rukometa,  sastali RK Proleter i Kolubara iz Lazarevca.     Proleter – RK Kolubara (Lazarevac) 22:21 ( poluvreme 15:12 )   Izabranici Momira […]

RUKOMET: DRAMA NA PARKETU, VELIKA POBEDA ZRENJANINACA (FOTO)

rukomet
    Foto : Zoran Bogaroški

Proleter – RK Kolubara (Lazarevac) 22:21 ( poluvreme 15:12 )

Izabranici Momira Rnića su odlično otvorili utakmicu, pa su već nakon prvih pet minuta stekli prednost od 5:1. I u ostatku prvog poluvremena zrenjaninski crveno-beli su konstantno bili u vođstvu od dva do četiri gola razlike, tako da se na odmor odlazi rezultatom 15:12.

U drugom poluvremenu, ekipa Kolubare konsoliduje svoju igru, i sa mnogo čvršćom odbranom onemogućava domaće igrače da lako dolaze u gol šanse. To rezultira činjenicom da u 44. minutu utakmice dolazi do prvog izjednačenja.

Na semaforu je pisalo 17:17. Ušlo se u veoma neizvesnu završnicu utakmice, a drama je kulminirala u poslednjim sekundama, kada je, pri rezultatu 21:21 napravljen prekršaj nad Brankom Tomićem, a kapiten domaće ekipe Marko Trninić preuzima odgovornost na sebe da uputi poslednji šut na utakmici.

Marko pronalazi rupu u „živom zidu“ i pogađa mrežu, ali sudije iz samo njima znanog razloga poništavaju gol, i zahtevaju da se ponovo izvede slobodan udarac. Usledili su veliki protesti čelnih ljudi zrenjaninskih crveno-belih, trener Proletera Momir Rnić biva isključen, ali sudije su ostale pri svome. Trninić ponovo uzima loptu u svoje ruke, izvodi slobodanudarac po drugi put i ponovo postiže pogodak, koji je izazvao erupciju  oduševljenja u zrenjaninskoj Kristalnoj dvorani i na samom parketu.

Ostvarena je i druga uzastopna pobeda, koja donosi mnogo samopouzdanja ovoj mladoj ekipi rukometaša  pred naredne izazove u šampionatu.