• UBEDLJIV PORAZ NA GOSTOVANJU U NOVOM PAZARU

KK Novi Pazar – KK Proleter Naftagas 98 : 71 (23:21, 26:12, 23:17, 26:21)   Košarkaši zrenjaninskog Proletera pretrpeli su ubedljiv poraz od 27 poena razlike na gostovanju u Novom Pazaru, u okviru 18. kola Druge muške lige Srbije.     Iako su Zrenjaninci odlično otvorili utakmicu i tokom prve četvrtine imali prednost i od […]

UBEDLJIV PORAZ NA GOSTOVANJU U NOVOM PAZARU

KK Novi PazarKK Proleter Naftagas 98 : 71 (23:21, 26:12, 23:17, 26:21)

Košarkaši zrenjaninskog Proletera pretrpeli su ubedljiv poraz od 27 poena razlike na gostovanju u Novom Pazaru, u okviru 18. kola Druge muške lige Srbije.

KK Proleter

Iako su Zrenjaninci odlično otvorili utakmicu i tokom prve četvrtine imali prednost i od 6 koševa razlike, domaća ekipa je uspela da konsoliduje svoje redove i prvu četvrtinu završi u svoju korist.

Nakon toga dolazi do velikog pada u igri izabranika Zorana Bajina, što je rezultiralo da košarkaši Novog Pazara na poluvreme odu sa ubedljivih 49:33.

KK Proleter

I u nastavku utakmice, domaća ekipa je rutinskom igrom samo povećavala svoju prednost da bi nakon poslednje sirene koja je označila kraj utakmice, na semaforu stajalo 98:71.

U ekipi Proletera najefikasniji je bio Stefan Atanacković, sa 15 poena, dok su Božović, Lambić i Lalić ubacili po 12 koševa, a takođe dvocifren je bio i Nikola Šućov, koji je kraj svog skora upisao 10 pogodaka.

KK Proleter

Nakon ovog kola „naftaši“ se nalaze na šestom mestu na tabeli, sa 28 osvojenih bodova.

U narednom, 19. kolu, u subotu, 24. februara, zrenjaninski crveno-beli će u Kristalnoj dvorani ugostiti ekipu Plane.