Sport

Svetski košarkaši oduševljeni atmosferom

ZRENJANIN – Gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić i njegov zamenik Saša Santovac priredili su danas u Gradskoj kući prijem za učesnike i organizatore Međunarodnog košarkaškog turnira za kadete, koji se završava večeras u zrenjaninskoj „Kristalnoj dvorani“. Prijemu su prisustvovali predstavnici svih osam klubova učesnika – Real Madrida, Barselone, Cibone iz Zagreba, Stela Azuro iz Rima, Partizana iz Beograda, Sport’s Worlda iz Novog Sada, Svetog Đorđa iz Žitišta i Proletera iz Zrenjanina.

Košarkaši Real Madrida
Košarkaši Real Madrida

Gradonačelnik Janjić je poručio da bi svakom Zrenjanincu trebalo da imponuje što se u našem gradu organizuje jedan ovako značajan turnir i što su gosti grada takmičari uglednih evropskih klubova.

– Ovo je još jedna poruka da je Zrenjanin otvoren grad, koji je sposoban da organizuje velike sportske manifestacije. Potrudićemo se da ovaj turnir postane tradicionalan – kazao je Janjić.

Koordinator košarkaške akademije „kraljevskog kluba“ iz Madrida Roberto Angulo rekao je da će gosti sa turnira u Zrenjaninu poneti najlepše utiske. Oni su imali problema pri samom dolasku, zbog štrajka kontrolora leta na aerodromima u Francuskoj, ali sve ostalo, po njegovim rečima, zaslužuje samo reči hvale.

– Veoma nam je drago što smo ovde, jer znamo koliko je teško organizovati jedan turnir sa ovakvim učesnicima. Posebno nam je zadovoljstvo što igramo u zemlji koja je poznata upravo po dobroj košarci – istakao je Angulo.

Real i grad Zrenjanin imaju i jednu dodirnu tačku, koja je, u velikoj meri, i doprinela da se održi ovaj turnir – to je košarkaš slavnog madridskog kluba Dino Radončić, rođen u Zrenjaninu, gde je i načinio prve košarkaške korake u klubovima „Uno Grande“ i „Storm“, a potom preko Barselone stigao i u redove Reala. O njemu se veoma pohvalno izrazio i Roberto Angulo, rekavši da je u pitanju veliki talenat i da klub od njega dosta očekuje u narednim sezonama.

Inicijator održavanja turnira i jedan od njegovih organizatora Damir Radončić napomenuo je da se zrenjaninski turnir odvija i bolje nego što je zamišljeno, uz opasku da je bilo dosta sumnji u to da u Zrenjanin mogu doći ekipe poput Reala ili Barselone, dva svetska sportska brenda.

– Izuzetno sam zadovoljan posetom, zbog čega i razmišljamo da turnir postane tradicionalan – naveo je Radončić i podsetio da je sav prihod od ulaznica namenjen udruženju „Transplant heroji“, koje okuplja roditelje dece sa transplantiranim organima.

Međunarodni turnir u košarci za kadete, igrače uzrasta od 16 godina, završava se večeras finalnom utakmicom u 19.30 časova, u kojoj će se sastati Real Madrid – Sport’s World. Nakon finalnog meča uslediće i ceremonija proglašenja pobednika i svečano zatvaranje turnira, a najavljeno je prisustvo evropske šampionke u atletici Ivane Španović, nekadašnjeg košarkaškog reprezentativca i jedinog Zrenjaninca koji je igrao u NBA ligi Žarka Čabarkape i glumca Vladimira Žuleta Aleksića, koji je u filmu „Žućko – Priča o Radivoju Koraću“, tumačio lik našeg legendarnog košarkaša.

Podeli članak

Dodaj komentar

Klikni da bi ostavio komentar

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.