• Skandal na banatskom derbiju, pretnje i fizički napad obeležili utakmicu!

Utakmicu između zrenjaninskog Radničkog i Borca iz Sakula obeležio je skandal koji se dogodio na ovom sportskom susretu.   Utakmica 20. kola Srpske lige grupa Vojvodina, koja je odigrana u Sakulama, završena je u korist domaćina, koji je slavio rezultatom 4:1. Radnički je poveo golom Milivojeva u 19. minutu. Međutim, dešavanja u poluvremenu su prethodila […]

Skandal na banatskom derbiju, pretnje i fizički napad obeležili utakmicu!

Utakmicu između zrenjaninskog Radničkog i Borca iz Sakula obeležio je skandal koji se dogodio na ovom sportskom susretu.

Utakmica 20. kola Srpske lige grupa Vojvodina, koja je odigrana u Sakulama, završena je u korist domaćina, koji je slavio rezultatom 4:1. Radnički je poveo golom Milivojeva u 19. minutu. Međutim, dešavanja u poluvremenu su prethodila preokretu i pobedi domaće ekipe. Golove su u nastavku dali Šušnjar u 53. i 64. minutu, iz dva penala, kao i Milovac u 68. i Lekić u 83. minutu.

Zasedao Izvršni odbor FK Radnički

Nakon utakmice je, po hitnom postupku, zasedao Izvršni odbor FK Radnički, a zatim se oglasio i saopštenjem.

„U dosadašnjem toku prvenstva Srpske lige Vojvodina bili smo prepoznatljivi po fer i korektnom ponašanju. Jedan smo od najmlađih timova lige i cilj nam je da promovišemo sport i grad Zrenjanin. Utakmicu u Sakulama započeli smo sa pet bonus igrača. Dvojica od njih, Dušan Baćan i Nikola Kosović, debitovali su za prvi tim sa nepunih 18 godina. Očekivali smo fer i korektnog domaćina. Nadali smo se i da ćemo u toj atmosferi odigrati dugo iščekivani banatski derbi za koji je vladalo veliko interesovanje. Umesto toga doživeli smo uvrede i poniženje. Tako nešto ni najiskusniji od nas nisu doživeli u svojim, kako igračkim, tako i funkcionerskim karijerama“, saopštio je FK Radnički.

Kako navode Zrenjaninci, od samog početka utakmice glavni finansijer domaćeg kluba i njegov sin krenuli su sa uvredama, psovkama i pretnjama upućenim igračima Radničkog.

„Prednjačile su uvrede Milošu Savanoviću, bivšem igraču Borca. Psovke i pretnje bile su najgoreg tipa (koje iz pristojnosti nećemo navoditi), kako njemu na terenu tako i njegovom ocu na tribinama. Sve to je kulminiralo proterivanjem roditelja sa tribina. Nakon završetka prvog poluvremena i našeg vođstva rezultatom 1:0, vidno iznerviran i besan, finansijer domaćeg kluba je zajedno sa svojim sinom preskočio ogradu. Sa tribina je ušao na teren, što je videlo 450 prisutnih gledalaca na stadionu“, navodi se u saopštenju Izvršnog odbora FK Radnički.

Na meti bio Miloš Savanović

Na meti mu je, ističe se dalje u saopštenju, bio Miloš Savanović, te je nastavio sa uvredama i pretnjama prema njemu. Na te uvrede igrač ni u jednom momentu nije odgovorio.

„Ni to mu nije bilo dovoljno. Krenuo je da viče svojim igračima, citiramo: „Ko Savanoviću slomi nogu, ima od mene sto evra“! To su takođe čuli svi na stadionu, a zabeležila je i kamera. Nakon toga, naš trener Velibor Mladenović je, što je bila njegova moralna obaveza, stao u zaštitu svog igrača. Na kulturan način je pokušao da urazumi domaćina i smiri napetu situaciju, koja je zavladala u restriktivnom prostoru. Tamo je bilo dosta ljudi koji se nisu nalazili u zapisniku utakmice. Na iznenađenje svih prisutnih, jedan od tih ljudi je sa strane nasilno odgurnuo u predelu lica i ramena našeg trenera Mladenovića koji je pao na zemlju“, tvrde u FK Radnički.

Incident unet u zapisnik

Sam incident koji se desio zabeležio je delegat u zapisniku utakmice.

„Sve ove navedene situacije načinile su utakmicu potpuno nemogućom za igranje. Naši igrači su bili potpuno dekocentrisani i demoralisani, pa je kulminacija bio izlazak uplakanog Miloša Savanovića iz igre u 58. minutu, jer nije bio u mogućnosti da nastavi utakmicu“, stoji u saopštenju.

FK Radnički je najavio da će zahtevati od nadležnih organa Fudbalskog saveza Vojvodine da u skladu sa ovalašćenjima i Disciplinskim pravilnikom kazne vinovnike ovog događaja, kako se nikom više ovakve ružne scene ne bi dogodile na fudbalskim terenima u Srbiji.